Starosta Novotný dostal od soudu poslední varování. Má absolvovat výcvik

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) zatím nepůjde do vězení, musí však absolvovat sociální výcvik. Nařídil mu to Obvodní soud pro Prahu 5, který politikovi už v únoru udělil peněžitý trest za výrok o Palestincích. 

Novotnému byla o dvanáct měsíců prodloužena podmínka, která měla skončit v červenci, uvedl server idnes.cz. Důvodem pro aktualizaci trestu je fakt, že se starosta jedné z pražských městských částí dopustil dalších přestupů, zejména urážek.

Soudkyně Monika Hrmová podle zmíněného webu upozornila politika, že podmíněný trest může být změněn na podmíněný. Chování dotyčného ale vyhodnotila tak, že je možné mu dát ještě poslední šanci. 

Novotnému byl doporučen tzv. sociální výcvik pod dohledem probačního úředníka, kde se budou řešit zásady komunikace i dopady svého jednání. Podle usnesení by v případě pokračování problémů se zákonem hrozila přeměna trestu na nepodmíněný. 

"Beru to vážně, ale kvůli něčemu jinému – osobě státního zástupce. Nenechám se zavřít," řekl člen vládní ODS výše uvedenému webu. Novotný je starostou Řeporyjí od podzimu 2018, předtím byl osm let obecním zastupitelem. V minulosti se živil jako bulvární novinář. 

Související

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

Pavel Novotný obhájil post starosty pražských Řeporyjí

Zastupitelé pražských Řeporyjí v pondělí podruhé zvolili starostou městské části Pavla Novotného (ODS). Městská část o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Koalici na řeporyjské radnici vytvořily ODS a TOP 09, v zastupitelstvu má těsnou většinu šesti hlasů z jedenácti. Řeporyje se nacházejí na jihozápadě metropole a mají asi 4700 obyvatel.

Více souvisejících

Pavel Novotný soudy Praha

Aktuálně se děje

před 59 minutami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

"Netanjahu ztratil schopnost zastrašit nepřítele." Opozice chce s pomocí vlády sesadit izraelského lídra

Lídr izraelské opozice Jair Lapid vyzval ministry vlády národní jednoty Bennyho Gance a Gadiho Eizenkota, aby pomohli sesadit vládu premiéra Benjamina Netanjahua.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy