Po celý dnešní den probíhá v Německu stávka na železnici, která ovlivňuje i provoz vlaků v České republice. Mezistátní linky tak jezdí v pondělí jen ve vnitrostátních úsecích.
Kvůli stávce, na které se podílí i zaměstnanci řízení provozu, je od půlnoci z neděle na pondělí po celých 24 hodin na německé železnici zcela zastaven provoz všech dálkových i regionálních vlaků. V tiskové zprávě na to upozornily České dráhy (ČD).
V mezistátní dopravě jsou například vlaky linky Ex5 Berliner v provozu pouze v úseku mezi Prahou a Děčínem, vlaky linky Ex6 Západní expres zase mezi hlavním městem a Domažlicemi. Přímé vozy do a z Německa na nočních vlacích EN 458 / 459 Canopus (Praha hl.n.–Dresden Hbf–Leipzig Hbf–Frankurt/Main Hbf–Basel SBB–Zürich HB a zpět) vůbec nepojedou.
V regionální dopravě bude provoz zajištěn jen na českých úsecích linek Hof-Aš-Cheb, Cheb-Vojtanov-Bad Brambach- Zwickau a Karlovy Vary-Potůčky-Johanngeorgenstadt. Linka U28 je rozdělena na dva úseky Děčín-Dolní Žleb a Dolní Poustevna-Rumburk. Spěšné vlaky mezi Chebem a Norimberkem nejezdí vůbec.
"Vzhledem k tomu, že stávka ovlivní i řadu autobusových dopravců v Německu, nebude dále ve směru do, resp. z Německa zajištěna náhradní autobusová doprava," informovaly ČD.
Cestující mohou vrátit jízdenky vydané Českými drahami pro datum jízdy 27. 3. 2023 do / z Německa, v rámci Německa i tranzitem přes Německo beze srážky. Pokud se rozhodnou své jízdenky nevracet, mohou je využít do 4. dubna 2023. Platí to pro všechny druhy jízdních dokladů, jízdenky vázané na konkrétní spoj je možné použít v kterémkoliv vlaku.
Související
Polské Pendolino se poprvé objeví na české železnici
Vlaky v Praze zastavila tragická nehoda. Žena srážku nepřežila
Vlaky , Německo , České Dráhy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 6 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
včera
Oznámení nových Trumpových cel zahýbalo Evropou. Od lídrů přišla rázná reakce
včera
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
včera
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
včera
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
včera
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
včera
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
včera
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
včera
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
včera
Hasiči dostali požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Zásah pokračuje
včera
Předpověď počasí: Co přinese další prodloužený víkend?
4. května 2026 21:01
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
Německým Lipskem otřásla v pondělí odpoledne tragédie, která si vyžádala nejméně dva lidské životy a desítky zraněných. Do davu lidí v samotném centru města vjel vysokou rychlostí řidič v osobním automobilu typu SUV. Incident se odehrál v pěší zóně, která byla v té době plná nakupujících a návštěvníků kaváren užívajících si teplého jarního dne.
Zdroj: Libor Novák