Stovky motorkářů se rozloučily s mladou Anetou. Zemřela při nehodě na konci května

Stovky lidí se v pátek přijely do Skutče v Pardubickém kraji rozloučit s motorkářkou Anetou, která zemřela ve věku 18 let. Minulý týden podlehla vážným zraněním, která utrpěla při tragické dopravní nehodě u Chrasti. 

O nehodě osobního automobilu a motocyklu informovali posledního květnového dne hasiči. Na místo dorazil i vrtulník, záchranáři se snažili zraněnou dívku resuscitovat. "Bohužel, po marném boji o život zraněné se vracel vrtulník prázdný," napsali hasiči. 

Poslední rozloučení s mladou motorkářkou se konalo v pátek, smuteční obřad začal v 11 hodin. Už před ním proběhla rozlučková jízda, na kterou podle Deníku přijeli motorkáři z celé České republiky. Sešli se na letišti v Chrudimi, odkud o půl desáté vyrazili do Skutče. Policie evidovala 1200 až 1500 strojů, které utvořily kolonu o délce zhruba šesti kilometrů. 

Akci organizovala Motoparta Chrudim, která na facebooku poděkovala všem, co se pietní akce zúčastnili. "Velký dík patří všem dobrovolníkům, Městu Chrudim, Městské policii Skuteč, Městu Skuteč a Policii České republiky a taky všem obyvatelům města Skuteč za dopravní omezení a trošku hluku. Událost se obešla díky všem zmíněným a ukázněnosti všech účastníků bez závažnějších problémů a větších omezení," uvedli organizátoři. 

Související

Více souvisejících

Pardubický kraj motorkáři Dopravní nehody Policie ČR

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy