Ústecký kraj chce, aby Česká pošta pozastavila rušení poboček

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) po dnešním jednání se starosty odeslal dopis ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) a pověřenému řediteli České pošty Miroslavu Štěpánovi s žádostí o pozastavení rušení poboček pošty. Starostové, v jejichž obcích se má pošta rušit, jsou podle hejtmana rozhořčeni. Při vytváření seznamu rušených poboček se nezohledňovala místní situace, řekl ČTK Schiller.

Proti zrušení lounské pobočky v ulici 17. listopadu, kde žije mnoho seniorů, se vyslovili v pondělí radní Loun. Pověřili starostu Milana Rychtaříka (ANO) jednáním s ředitelem České pošty. "Senioři nemají doplácet na to, že Česká pošta je ve špatné ekonomické kondici a její vedení ozdravení podniku nezvládlo," uvedl Rychtařík. V osmnáctitisícovém městě by podle plánu pošty zůstala pouze pobočka ve Štefánikově ulici.

Radnice v ústeckém obvodu Neštěmice, kde Česká pošta plánuje zrušit jednu ze svých poboček, dává dohromady podklady a argumenty, proč pobočku zachovat. ČTK to řekla starostka Yveta Tomková (Vaše Ústí). Pošta v Seifertově ulici poskytuje služby pro spádovou oblast, kde žije 10.000 lidí, po jejím zrušení budou muset tito klienti docházet do Krásného Března, kam by v součtu mířilo 25.000 lidí. Podle starostky se u obou pošt tvoří fronty, v Neštěmicích mnohdy lidé čekají i na schodech před pobočkou.

Obvodnímu úřadu přišel od České pošty dopis, ve kterém stojí, že důvody pro zrušení pobočky proberou zástupci podniku s Tomkovou osobně. "Budeme se snažit maximálně přesvědčit Českou poštu o tom, že pro 10.000 obyvatel, kteří žijí na území Neštěmic a Mojžíře, je to poměrně velký problém," uvedla Tomková. Zdůraznila, že nesouhlasí s tím, že by pošta nebyla vytížená. Právě nízká vytíženost patří mezi argumenty podniku, proč na 300 poboček v zemi ruší. V Ústí nad Labem se ruší tři pobočky, zůstane jich tak sedm.

V Litvínově na Mostecku se 22.000 obyvatel zůstanou z šesti poboček dvě. "Jsme z toho velmi rozhořčení. Z našeho pohledu nastal scénář, o kterém snad ani nikdo nemohl přemýšlet a nikdo ho nečekal," okomentovala plánovaný krok České pošty starostka Kamila Bláhová (ANO). Město se bude proti rušení tolika poboček bránit. Už teď se na hlavní poště tvoří fronty, dodala starostka.

V Ústeckém kraji se má podle seznamu České pošty rušit 27 poboček. Jedna skončí v Bílině na Teplicku, jedna zůstane. V Děčíně z šesti poboček zůstanou tři. Chomutov přijde o jednu poštu, zůstanou tři. V Jílovém na Děčínsku zůstane jedna ze dvou poboček, stejně tomu bude i v Kadani či v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku, v Krupce na Teplicku, ve Štětí na Litoměřicku, Ve Varnsdorfu na Děčínsku a v Žatci na Lounsku. V Mostě zůstanou ze šesti pošt tři. V Teplicích má zaniknout jedna pobočka z šesti.

Související

Více souvisejících

Ústecký kraj Česká pošta Jan Schiller (ANO)

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii. Zima byla bohatá na srážky

Letošní únor byl nejteplejším únorem na českém území od roku 1961, potvrdil v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odchylka průměrné měsíční teploty byla zároveň rekordně vysoká. Uplynulý měsíc byl také srážkově bohatý. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy