Česká pošta

Česká pošta

Česká pošta začala nabízet první zrušené pobočky k prodeji

Česká pošta začala nabízet k prodeji první nemovitost ze seznamu rušených poboček. Na aukci dává objekt pošty v Praze na Pankráci, v ulici Na Strži, s počáteční cenou 310 milionů Kč. K tomu přidává garáže za dalších 31 milionů Kč. Zájemci mají možnost se hlásit do 14. září. Informace o aukci uvedla Česká pošta na svých oficiálních webových stránkách.
Česká pošta

Česká pošta na podzim zdraží některé služby SIPO

Česká pošta od října zdraží některé služby SIPO. Zaslání potvrzení o platbě bude nově stát o tři koruny více, tedy 18 namísto současných 15 korun. Firma zároveň zruší službu odvolání souhlasu s platební transakcí. Dosud se za ni platilo 200 korun.
Česká pošta

Balíkovna se odpojí od České pošty, bude fungovat samostatně

Populární služba Balíkovna, se odpojí od České pošty a začne od 1. ledna 2025 fungovat samostatně. V souladu s vládou schváleným transformačním plánem převezme Balíkovna logistické a balíkové služby od České pošty, oznámil generální ředitel Miroslav Štěpán během tiskové konference.
Česká pošta, ilustrační fotografie

Česká pošta schválila transformační plán. Počítá s rozdělením podniku

Dozorčí rada České pošty dnes schválila transformační plán, který počítá do dvou let s rozdělením podniku. Schválení plánu bylo podmínkou pro jeho projednání vládou. Pošta to dnes oznámila v tiskové zprávě. Transformace podle dřívějších informací spočívá v rozdělení pošty na provozovatele poboček poskytujícího služby objednané státem a komerční logistickou firmu.
Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Fiala se ohradil proti kritice Pavla, Vysvětluje zvýšení daní z nemovitostí

Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na sněmu Svazu měst a obcí ČR (SMO) odmítl kritiku starostů, že vláda při rozhodování o rušení poštovních poboček málo komunikovala se samosprávami. Kabinet podle Fialy učinil rozhodnutí o počtu rušených poboček a na České poště poté bylo, aby s obcemi projednala jejich připomínky a případně je zohlednila. Komunikaci vlády ve čtvrtek na sněmu na příkladu rušení poštovních poboček kritizoval i prezident Petr Pavel, podle kterého není správné, že se reformy plánují z centra bez seznámení se s pohledem dotčených obcí.
Česká pošta, ilustrační fotografie.

Pošta naznačila, jak chce obstarat klienty po zrušení stovek poboček

Česká pošta slibuje, že v rámci reorganizace posílí nástupnické pobočky, které převezmou agendu a klienty tří stovek zrušených poboček. Zhruba třetina lidí z nich bude mít možnost zůstat a pracovat pro poštu nadále. Novinářům to dnes řekl pověřený zástupce generálního ředitele Miroslav Štěpán. 
Petr Fiala Komentář

Špatná komunikace, zmatky a chaos. Vox populi promluvilo

Hodně lidí často, zvláště, když je spokojeno s tím, že byla přijata i přes nevoli odpůrců nějaká, řekněme „kontroverzní“ záležitost, ať už v byznyse, politice, ve škole nebo v rodině, vždy s trochou jízlivosti říká, že to prošlo právě proto, že to chtěl „hlas lidu“. Vox populi, vox Dei ‒ hlas lidu, hlas Boží, dodávají většinou s úšklebkem ti, kterým se právě podařil nějaký podobný husarský kousek. No jo, co má ale říkat současná vláda Petra Fialy, která od tuzemských obyvatel dostala prý nejhorší hodnocení od dob kabinetu Petra Nečase v roce 2013. A není to výmysl, ukazuje průzkum agentury CVVM. 
Česká pošta, ilustrační fotografie.

Sněmovna chce, aby poštu zkontroloval NKÚ. Kroky vlády podpořila

Sněmovna chce, aby Nejvyšší kontrolní úřad prověřil činnost České pošty. Schválila proto podnět k tomu, aby takovou kontrolu uskutečnil bez zbytečného odkladu. Současně vyjádřila podporu vládě, ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) i vedení pošty při transformaci tohoto státního podniku s cílem ho optimalizovat a finančně stabilizovat. 

Aktuálně se děje

před 2 minutami

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 19 minutami

před 32 minutami

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 40 minutami

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

V Kosovu zaútočily desítky profesionálně vycvičených ozbrojenců. Policie je obklíčila

Kosovský premiér Albin Kurti informoval o incidentu, který se v neděli odehrál ve vesnici Banjska. Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců s profesionálním výcvikem. Stalo se tak pár hodin po oznámení, že během střetů byl zabit kosovský policista.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy