Česká pošta vybere nového šéfa ze čtyř zájemců. Oficiálně nejsou jejich jména známá, je mezi nimi pověřený generální ředitel Miroslav Štěpán. Úkolem pro nové vedení je úspěšná transformace státního podniku.
Ministerstvo vnitra potvrdilo, že se přihlásili čtyři uchazeči. Mluvčí resortu Ondřej Krátoška pro Seznam Zprávy uvedl, že budou pozváni k ústnímu pohovoru před výběrovou komisí, která má následně informovat o průběhu a závěrech řízení ministra Víta Rakušana (STAN). Výběr kandidáta je pak na něm.
Úřad odmítl prozradit jména zájemců o post generálního ředitele České pošty. Přihlášku do výběrového řízení ale podal například pověřený šéf podniku Miroslav Štěpán, potvrdil to zmíněnému webu.
Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení bylo 22. prosince 2023. Nástup nového generálního ředitele se předpokládá mezi lednem a únorem. Kandidát musí splňovat například minimálně tři roky praxe ve vrcholném managementu státního podniku či společnosti s majoritním podílem státu nebo minimálně pět let praxe ve statutárních orgánech či vrcholném managementu v jiné obchodní společnosti.
"Transformace České pošty do moderního podniku 21. století je jedním z nejzásadnějších kroků státu za poslední dobu. Proto pošta potřebuje plnohodnotného generálního ředitele vybraného v transparentním výběrovém řízení," řekl ministr Rakušan.
Česká pošta loni představila plán transformace, který počítá s finanční stabilizací podniku i sesterské Balíkovny, která převezme logistickou část. Podle Rakušana obsahuje konkrétní kroky, aby se z České pošty stal moderní podnik sloužící lidem a kontaktní místo státu s občany. Na managementu je, aby cíle splnil, prohlásil ministr.
"Na konci cesty budeme mít moderní poštu s pobočkami, které lidem nabídnou nové služby veřejné správy, a státní akciovou společnost Balíkovnu, připravenou na tvrdý konkurenční boj, který na trhu logistických služeb panuje," dodal vicepremiér.
Související
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
Česká pošta , Ministerstvo vnitra , Vít Rakušan (STAN)
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Statisícové škody, případů přibývá. Policie varovala před zločiny na internetu
před 1 hodinou
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
před 2 hodinami
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
před 3 hodinami
Trumpova Amerika je větší hrozbou než Čína, domnívají se Evropané
před 4 hodinami
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
před 5 hodinami
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
před 5 hodinami
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
před 6 hodinami
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
před 7 hodinami
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
před 7 hodinami
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
včera
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
včera
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
včera
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
včera
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
včera
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
včera
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
Spojené království odmítlo účast na chystané námořní blokádě Hormuzského průlivu, kterou prosazuje administrativa Donalda Trumpa. Přestože Londýn podle deníku The Guardian připouští možnost asistence při odminování této strategické cesty, od samotné blokády se distancuje. Britský kabinet má totiž vážné obavy, že by aktivní zapojení do Trumpových plánů mohlo nebezpečně vyostřit už tak kritickou situaci na Blízkém východě.
Zdroj: Libor Novák