Do babyboxu v Blansku někdo v pondělí odpoledne odložil novorozeného chlapce, který dostal jméno David. Záchranáři jej odvezli do nemocnice do Brna, protože v Blansku chybí dětské oddělení.
"V pondělí 20. listopadu v 16:38 se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v jihomoravském Blansku. Babybox přijal do své klimatizované a ventilované bedýnky děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce," píše se k dnešnímu nálezu na webu BabyBoxu.
Nalezeným miminkem je chlapec, který vážil dva a půl kilogramu. Jde o osmého letošního nalezence a druhé dítě, jemuž za pět let fungování pomohl vstoupit do života babybox v Blansku. Záchranáři miminko odvezli do Dětské nemocnice v Brně.
V České republice je momentálně v provozu 86 babyboxů, které umožňují matkám anonymně odložit své nechtěné dítě. První babybox byl v zemi zprovozněn v roce 2005. Dosud bylo do těchto schránek umístěno 139 dívek a 115 chlapců.
V prosinci budou otevřeny další dva babyboxy. 5. prosince půjde o zařízení v Nemocnici Kyjov, o šest dní později pak o babybox nové generace v Nemocnici Třebíč, který nahradí původní, technicky zastaralý.
12. února 2025 21:06
Požár motorestu v Kersku zaměstnává hasiče už několik hodin. Zásah komplikuje počasí
Související

Babybox zachránil další život. Ve Svitavách někdo odložil Klaudii

Babybox zachránil před Vánoci další lidský život. Chlapec dostal jméno Oliver
BabyBox , děti , Jihomoravský kraj
Aktuálně se děje
před 2 minutami

Ukrajině dochází čas. Bez podpory USA nepřežije déle než půl roku
před 31 minutami

USA a Rusko jednají v Saúdské Arábii o válce na Ukrajině
před 56 minutami

Oči světa se upírají k Saúdské Arábii. Proč si ji USA a Rusko zvolily jako místo k jednání o Ukrajině?
před 1 hodinou

Výsledek pařížského jednání je nulový. Lídři řešili, co bude po konci války, a ani na tom se neshodli
před 2 hodinami

Počasí zůstane mrazivé do konce týdne, pak přijde výrazné oteplení
včera

V Kanadě havarovalo dopravní letadlo. Převrátilo se na střechu
včera

Setkání lídrů v Paříži skončilo. Co přineslo?
včera

Rusko ohrožuje celou Evropu, tvrdí lídři po jednání v Paříži. Na vyslání vojáků na Ukrajinu už shoda nepanuje
včera

Evropská armáda na Ukrajině? Je potřeba 100 000 vojáků, experti neví, kdo je zaplatí
včera

Scholz se vymezil proti nasazené vojáků na Ukrajině. Kyjevu nelze nic diktovat, podotkl
včera

Italský prezident dopálil Rusko. Po slovech o Třetí říši přišla tvrdá reakce
včera

Otázka nasazení vojáků na Ukrajině tříští Evropu. Proti jsou další státy
včera

Zelenskyj rázně: Nepozvali jste nás na jednání, takže žádnou dohodu neuznáme
včera

Evropští lídři se sešli v Paříži na jednání o Ukrajině. Macron zavolal Trumpovi
včera

Fico se bouří proti jednání EU o Ukrajině v Paříži
včera

K Ukrajině mlčí, teď ale Bruselu vyrazila dech. Kam se poděla von der Leyenová?
včera

Protivzdušná obrana, letadla, lodě... Zelenskyj si nadiktoval podmínky míru
včera

Rusko: Žádný kompromis nebude. O Ukrajině jednat budeme, ale neustoupíme
včera

Le Monde: Česku vadí, že nebylo pozváno na jednání o Ukrajině. Hovoří o aroganci Macrona
Aktualizováno včera
V Paříži se scházejí evropští lídři. Na mír na Ukrajině mají dohlížet evropské armády
Evropští lídři se scházejí v Paříži, kde se pokusí stanovit akční plán pro Evropu po několika dnech chaotických vyjednávání americké administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Kromě diskuse o evropských vojenských zárukách pro Ukrajinu bude summit také řešit žádost USA o objasnění, zda jsou evropské státy připraveny poslat vojáky na stabilizační síly v případě příměří. Podle Francouzů probíhají jednání o rozmístění francouzských, britských a polských armád, které mají zajistit, že případné budoucí příměří se promění v a trvalý mír. S tím ale Poláci nesouhlasí.
Zdroj: Libor Novák