V babyboxu v Blansku nalezli chlapce, dostal jméno David a zamířil do Brna

Do babyboxu v Blansku někdo v pondělí odpoledne odložil novorozeného chlapce, který dostal jméno David. Záchranáři jej odvezli do nemocnice do Brna, protože v Blansku chybí dětské oddělení. 

"V pondělí 20. listopadu v 16:38 se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v jihomoravském Blansku. Babybox přijal do své klimatizované a ventilované bedýnky děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce," píše se k dnešnímu nálezu na webu BabyBoxu.

Nalezeným miminkem je chlapec, který vážil dva a půl kilogramu. Jde o osmého letošního nalezence a druhé dítě, jemuž za pět let fungování pomohl vstoupit do života babybox v Blansku. Záchranáři miminko odvezli do Dětské nemocnice v Brně. 

V České republice je momentálně v provozu 86 babyboxů, které umožňují matkám anonymně odložit své nechtěné dítě. První babybox byl v zemi zprovozněn v roce 2005. Dosud bylo do těchto schránek umístěno 139 dívek a 115 chlapců.

V prosinci budou otevřeny další dva babyboxy. 5. prosince půjde o zařízení v Nemocnici Kyjov, o šest dní později pak o babybox nové generace v Nemocnici Třebíč, který nahradí původní, technicky zastaralý. 

Související

BabyBox, ilustrační foto

Do babyboxu ve Vsetíně někdo odložil novorozenou holčičku

Dnes ráno byla do babyboxu ve Vsetíně odložena novorozená dívka zabalená v šedé dece a oblečená ve starých velkých dupačkách. Jde o šestý případ letošního roku a celkově 252. dítě, které bylo odloženo v babyboxech v České republice, uvedl na svém webu zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Více souvisejících

BabyBox děti Jihomoravský kraj

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 31 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

včera

včera

Fiala a Válek zažehnali potíže ve zdravotnictví. Platy porostou až o 15 tisíc korun

Premiér Petr Fiala (ODS) a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) definitivně zažehnali potíže ve zdravotnictví kvůli výpovědím z přesčasů. Protest lékařů by měl být do pátku odvolán na základě dohody o růstu platů. Ty se v některých případech zvýší až o 15 tisíc korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy