V Praze začaly vánoční trhy. Na Staroměstském náměstí zazářil vánoční strom

Dnes odpoledne se na Staroměstském náměstí v Praze zazářil vánoční smrk, který pochází z Českolipska. Ve chvíli, kdy strom osvítily kilometry světelných kabelů, bylo náměstí plné návštěvníků a turistů. Strom nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu "Tři oříšky pro Popelku".

Vánoční smrk je ozdoben stovkami koulí v červené, žluté a zlaté barvě a desítkami hvězd. Výzdoba tak vytváří na náměstí pohádkovou atmosféru.

Světelná show je doprovázena vánočními trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které byly dnes poprvé otevřeny veřejnosti. Dva největší vánoční trhy v Praze budou fungovat až do 6. ledna příštího roku.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou nabídku občerstvení a prodejních stánků a také na motivy filmu "Tři oříšky pro Popelku". Program vánočních trhů zahrnuje také folklorní a dětské soubory z Česka i ze zahraničí, taneční vystoupení, charitativní akce a další kulturní a zábavní události.

Na Staroměstském náměstí budou po celý víkend probíhat dílny pro děti, kde si budou moci vyrobit vánoční přání nebo drobné dárky. Obchodníci nabízí především vánoční výrobky, včetně ozdob a dekorací, svařené víno i klobásy.

Související

Vánoční trhy v Praze Komentář

Vánoční nákupní horečka se blíží. A není to jedno, když Česko boduje ve světové konkurenci?

Možná, že máte také a svém „smártfounu“ či pracovním počítači nastavený automatický odpočet dnů, které zbývají do letošních Vánoc. A pokud jste si ještě nevšimly, letos tak nějak možná „pomaleji“ se rozjíždějící reklamní kampaně na vánoční nákupy, pak vězte, že ani ne za padesát dní je to tu. Dozajista je tu tak doba, kdy se začne objevovat řada tradičních přehledů, rozvah a analýz o tom, kolik lidé nejen v Česku utratí za dárky. Tak jaké to letos bude?

Více souvisejících

vánoční trhy

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy