Ve Světlé nad Sázavou hořela výrobní hala. Škoda je sto tisíc korun

Hasiče na Vysočině zaměstnal v pondělí ráno požár výrobní haly ve Světlé nad Sázavou. Plameny způsobily stotisícovou majetkovou škodu, příčina události se nyní vyšetřuje. 

Konkrétně hořela hala společnosti, která se zabývá sklářskou výrobou. Na místě byly čtyři hasičské jednotky, zásah se obešel bez zranění. Krajští hasiči o něm informovali po půl osmé ráno prostřednictvím profilu na sociální síti X. 

Podle předběžného odhadu vznikla majetková škoda ve výši 100 tisíc korun. Požárníkům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 10 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. 

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 1 120 požárů na Vysočině. Bylo jich o 127 více než v předchozím roce. 

Související

Více souvisejících

Požáry Hasiči Kraj Vysočina

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 20 minutami

před 41 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy