Vejce můžete koupit i levněji, občas ale nejsou. Za kolik jsou aktuálně ve slevě?

O dalším nárůstu ceny vajec informovali drůbežáři v uplynulých týdnech v souvislosti s likvidací velkochovu slepic na Tachovsku kvůli ptačí chřipce. Díky slevovým akcím je však stále možné je zakoupit i za méně, než činila průměrná prosincová cena. 

Drůbežáři uváděli, že cena za kus může dosáhnout i více než 7 korun. Podle tabulky průměrných spotřebitelských cen Českého statistického úřadu zaplatili lidé už v prosinci za balení deseti vajec o 23 korun více než v lednu loňského roku, konkrétně 59 Kč.

Některé řetězce přesto stále nabízí vejce za výhodnější ceny. Jak ale zjistil server EuroZprávy.cz, v mnohých obchodech najdete v regálech jen prázdná místa. Zákazníci zkrátka na slevové akce slyší.

Až do příštího úterý nabízí podle portálu, který upozorňuje na akční ceny potravin, společnosti Billa a Globus balení čerstvých vajec M o třiceti kusech za 140 korun. V takovém případě zaplatí lidé za jedno vejce méně než pět korun.

Na rovných pět korun pak vyjde jedno vejce zákazníky řetězců Albert (10 ks za 50 korun) a od zítra také Penny Marketu, který nabídne 20 kusů za stovku. 

Související

Vejce

Ceny českých producentů vajec jsou v rámci EU podprůměrné

Čeští producenti vajec měli o čtvrtinu nižší ceny než jejich polská konkurence, ukázala data Evropské komise. Oproti unijnímu průměru byly ceny nižší asi o pětinu. Podle drůbežářů je kolem 70 procent vajec dovážených do ČR ze sousedního Polska. 
Brambory, ilustrační fotografie.

Ve slevových akcích zlevnily brambory i vejce. Lidé si připlatí za mléčné výrobky či chléb

Brambory oproti červenci pořídíme zhruba o čtvrtinu levněji. Za 10 kusů vajec velikosti M zaplatíme v průměru 27 korun, což je o 6 korun méně než v létě a dokonce o 23 korun méně než na začátku roku. Připlatíme si naopak za mléčné výrobky, především bílý jogurt (49 %), máslo (24 %) nebo sýr eidam (11 %). Téměř o pětinu zdražil konzumní chléb nebo jablka. Průměrná sleva sledovaných položek v akčních letácích byla 31 %. Vyplývá to z listopadového srovnání cen 13 vybraných základních potravin v akčních letácích, který provedla Česká distribuční. 

Více souvisejících

Vejce ceny potravin Obchody

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy