Praha - Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy vyhověl žádosti firmy Imoba z holdingu Agrofert. Prodloužil jí lhůtu k dobrovolnému vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo do 29. června.
K vrácení dotace úřad vyzval Imobu coby nástupnickou společnost původního příjemce peněz, původní lhůta vypršela v pondělí. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné dotaci čelí trestnímu stíhání premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
„Společnost IMOBA, a.s., nástupnická společnost původního příjemce dotace na realizaci projektu Multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo, vstoupila v souvislosti s výzvou k vrácení dotace do jednání s Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy a požádala o prodloužení lhůty. Žádosti bylo ze strany Úřadu vyhověno a lhůta byla prodloužena do 29. 6. 2018. Další postup v této věci společně řeší právníci obou subjektů,“ informoval úřad v tiskové zprávě.
Imoba v pondělí svůj postup nechtěla komentovat. Dnes mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka pouze potvrdil, že Imoba požádala o prodloužení lhůty k vrácení dotace. "Zatím o tom máme informace jenom z médií. Mohu potvrdit, že jsme o prodloužení žádali, protože ta problematika je právně velmi složitá," řekl Hanzelka ČTK. Jaký bude další postup firmy, neuvedl. "Je to o společných jednáních právníků," dodal.
Související
Co bude, pokud nová Sněmovna nevydá Babiše? Trestu v kauze Čapí hnízdo neunikne ani tak
Pavel povolal Babiše na Hrad. Kancelář prozradila, co prezidenta zajímalo
Čapí hnízdo , Imoba , Agrofert , ROP Střední Čechy
Aktuálně se děje
před 36 minutami
EU se připravuje na novou éru bez Orbána. Zcela se ho ale prozatím nezbaví
před 1 hodinou
Trump Orbána po prohraných volbách už nepovažuje za přítele
před 2 hodinami
Trump přitvrdil v kritice proti papeži i NATO
před 3 hodinami
Telička: Macinka je pubertální hulvát, ze Zůny a SPD udělal pitomce
před 3 hodinami
Macinka zveřejnil „zakázaný“ rozhovor s Pavlem. Že jej nevydalo ministerstvo prý není cenzura
před 5 hodinami
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
včera
StarDance hlásí návrat tanečnice, která doprovázela Zárubu
včera
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
včera
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Aktualizováno včera
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj
včera
Výhled počasí na měsíc. Nejtepleji má být kolem květnových svátků
včera
Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem
včera
Statisícové škody, případů přibývá. Policie varovala před zločiny na internetu
včera
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
včera
Trumpova Amerika je větší hrozbou než Čína, domnívají se Evropané
včera
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
včera
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
včera
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
Íránci zatím nechtějí přistoupit na americké požadavky ohledně obohacování uranu. Teherán sice připustil, že by na nějaký čas přestal s touto praktikou, ale Washington požaduje, aby se jednalo o mnohem delší období.
Zdroj: Lucie Podzimková