Stát omezí služby 33 finančních úřadů. Ušetří se 680 milionů, tvrdí Babiš

Na plánovaném omezení činnosti 33 poboček finančních úřadů ušetří stát v dlouhodobé perspektivě 680 milionů korun, řekl dnes novinářům premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Obce dostaly na schůzce, které se účastnila i generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová, slib, že i po omezení provozu bude na těchto úřadech zachována možnost konzultací. "Nepůjde jen o podatelny," uvedl Lukl, jehož svaz omezení kritizuje kvůli dopadu na život v malých obcích.

Finanční správa nedávno oznámila, že v prvním pololetí příštího roku omezí činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy.

Změny v činnosti úřadů souvisí s plánem snížit počet pracovníků a provozních nákladů finanční správy a snahou státu převést správu daní do digitalizovaných služeb. "Všichni chceme digitalizovat, tedy cíl je, aby občané, živnostníci a firmy chodili minimálně na úřady," uvedl Babiš. Dodal, že daňový portál by měl začít fungovat v prosinci příštího roku.

Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa. Podle finanční správy rozsah služeb pro občany zůstane stejný.

Finanční správa má nyní 201 územních pracovišť. Z toho 23 územních pracovišť již od června 2016 funguje v režimu 2+2, tedy dva dny v týdnu v nich působí dva úředníci.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákon o svobodném přístupu k informacím může doznat změn, rozhodla vláda

14.10.2019 17:30 Aktualizováno Ochránit úřady a další instituce před zneužíváním práva na informace ze strany žadatelů má novela…

Pavlišová mě 3 roky šikanovala! Starosta Postoloprt si stěžoval na státní…

11.10.2019 12:26 Novela zákona o státním zastupitelství vyvolává velké emoce. Ministryně spravedlnosti dokonce…

Projde Koudelka napočtvrté? Vláda opět navrhla jmenování šéfa BIS generálem

08.10.2019 18:35 Aktualizováno Vláda počtvrté navrhuje jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do…

Šéfoval Fondu národního majetku, čelí trestnímu oznámení kvůli OKD. Je to…

08.10.2019 17:06 Bývalý šéf Fondu národního majetku (FNM) Roman Češka tvrdí, že o privatizaci OKD nerozhodoval,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama