Stát omezí služby 33 finančních úřadů. Ušetří se 680 milionů, tvrdí Babiš

Na plánovaném omezení činnosti 33 poboček finančních úřadů ušetří stát v dlouhodobé perspektivě 680 milionů korun, řekl dnes novinářům premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Obce dostaly na schůzce, které se účastnila i generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová, slib, že i po omezení provozu bude na těchto úřadech zachována možnost konzultací. "Nepůjde jen o podatelny," uvedl Lukl, jehož svaz omezení kritizuje kvůli dopadu na život v malých obcích.

Finanční správa nedávno oznámila, že v prvním pololetí příštího roku omezí činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy.

Změny v činnosti úřadů souvisí s plánem snížit počet pracovníků a provozních nákladů finanční správy a snahou státu převést správu daní do digitalizovaných služeb. "Všichni chceme digitalizovat, tedy cíl je, aby občané, živnostníci a firmy chodili minimálně na úřady," uvedl Babiš. Dodal, že daňový portál by měl začít fungovat v prosinci příštího roku.

Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa. Podle finanční správy rozsah služeb pro občany zůstane stejný.

Finanční správa má nyní 201 územních pracovišť. Z toho 23 územních pracovišť již od června 2016 funguje v režimu 2+2, tedy dva dny v týdnu v nich působí dva úředníci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O funkci u Soudního dvora EU usiluje i bývalý ministr Pelikán

22.09.2020 17:57 Do výběrového řízení na soudce Tribunálu Soudního dvora Evropské unie se přihlásilo sedm zájemců…

Česko má posuzovat dodavatele 5G dle technických kritérií, vyplývá ze…

17.09.2020 11:16 Česko by mělo posuzovat dodavatele technologií pro mobilní sítě 5G na základě technických kritérií…

Česká pošta zkompletovala zásilky s rouškami, začne je rozesílat

14.09.2020 14:34 Česká pošta zkompletovala většinu ze tří milionů zásilek s pěti rouškami a respirátorem pro…

Stehlík neodstoupí kvůli výzvě odborářů z funkce šéfa rady ÚSTR

10.09.2020 18:23 Předseda Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Eduard Stehlík neodstoupí ze své funkce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama