Praha - Memorandum mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) a novým většinovým vlastníkem někdejšího IZIP, společností ZDRAVEL, zaručilo ochranu dat uložených v elektronických zdravotních knížkách.
O podpisu memoranda informovali dnes ČTK ve společném prohlášení mluvčí VZP Oldřich Tichý a mediální zástupce ZDRAVEL Michal Uryč. VZP v roce 2012 vypověděla IZIP smlouvu na zdravotní knížky, jejich provoz byl pozastaven, nyní k nim mají klienti znovu přístup.
"Předmětem memoranda je zejména deklarace zajišťující uživatelům zdravotních knížek práva k jejich osobním údajům, které jsou v nich obsaženy. Součástí memoranda je rovněž obnovení přístupu pojištěnců k jejich datům v elektronických knížkách a ochrana těchto osobních údajů proti jejich zneužití," uvádí se v prohlášení.
Z memoranda nevyplývají pro VZP žádné finanční závazky a jeho podpisem se nezavázala ani k jakékoliv podpoře či exkluzivnímu využívání produktů společnosti ZDRAVEL. Memorandum rovněž nijak nezasahuje do stávající majetkové struktury společnosti ZDRAVEL, ani ji do budoucna nijak neomezuje. VZP zůstává s pěti procenty minoritním akcionářem a má svého zástupce v dozorčí radě.
Související
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
Policie zasahuje v sídle VZP. Zadržela téměř dvě desítky lidí
VZP , izip , Zdravotnictví
Aktuálně se děje
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
včera
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
včera
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
včera
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
včera
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
včera
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
včera
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
včera
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
včera
Mír v Evropě není samozřejmostí. Dějiny na nás čekat nebudou, není čas ztrácet čas, cituje světový tisk Pavla
včera
Nervozita v Grónsku stoupá. Trumpův zmocněnec pronesl v závěru nezvané návštěvy nepříjemnou hrozbu
včera
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
Valné shromáždění Organizace spojených národů schválilo rezoluci zaměřenou na ochranu globálního klimatu. Tento krok navazuje na dřívější snahy, kdy bylo uznáno právo na čisté a zdravé životní prostředí jako lidské právo a soud byl požádán o vyjasnění povinností jednotlivých zemí. Nově přijatý dokument má za cíl převést dřívější právní závěry do konkrétní politické a praktické roviny, což by mělo zintenzivnit celosvětové úsilí v boji proti klimatickým změnám.
Zdroj: Libor Novák