Kontrola kvality lékařů nefunguje. Zato se objevili podvodníci!

Praha - Kontroly kvality ambulancí zatím oficiálně neodstartovaly, ti, kteří je nabízejí, pouze "tahají peníze z kapes" vlastníků ambulancí a nemají žádnou relevanci, varuje Sdružení ambulantních specialistů ČR. Zákon, který kontroly určuje, platí, ovšem ministerstvo zatím nevydalo prováděcí vyhlášku.

V poslední době se podle sdružení množí případy, kdy nejrůznější společnosti nabízejí kontroly kvality a bezpečnosti ambulancí. "Výsledky takových kontrol jsou ale nepoužitelné. Znamenají jen zcela zbytečný výdaj finančních prostředků zdravotnických zařízení," varuje sdružení.

V zákoně o zdravotnických službách je totiž stanoveno, že kvalitu smí kontrolovat jen ta fyzická či právnická osoba, která má k této činnosti povolení ministerstva zdravotnictví. Rezort dosud žádné povolení nedal a seznam takových kontrolorů dosud neexistuje.

Ministerstvo navíc nevydalo příslušnou vyhlášku, která by určovala kritéria a pravidla kontroly.

Sdružení proto žádá zdravotnická zařízení, aby, pokud budou někým osloveni kvůli kontrole, informovali organizaci a případy se řešily i ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví.

Související

Lékaři, ilustrační fotografie.

Odloží se stovky operací, avizují lékaři. Dohoda podle Kubka není na obzoru

Výpovědi z přesčasů už podalo více než 6100 lékařů, kteří tak budou chybět ve směnách, uvedli zástupci České lékařské komory (ČLK). V českých nemocnicích se nachází i oddělení, kde protestuje sto procent lékařů. Od prosince tak sice bude zajištěna akutní péče, ale odloží se stovky operací a tisíce ambulantních návštěv. 

Více souvisejících

ministerstvo zdravotnictví lékaři ambulance

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy