Česko už má 38 pacientů s koronavirem Covid-19, dnes přibylo šest

Česko má 38 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to dnes večer řekl televizi Nova. Za dnešek tak přibylo šest nových pacientů.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Čtyři lidé, u kterých dnes testy přítomnost viru prokázaly, mají vazbu na Itálii. Je mezi nimi dvanáctiletý chlapec a jedna žena ze Zlínského kraje, oznámil Vojtěch po odpoledním zasedání vlády. Podrobnosti k dalším dvěma prokázaným případům zatím ministerstvo nezveřejnilo.

V posledních dnech za den přibývalo v Česku šest či sedm nových pacientů. Většina z nich se nakazila při pobytu v Itálii. Část infikovaných má vazbu na americký Boston. Tam se konala mezinárodní konference, které se zúčastnili i lidé z Česka. Na několik dalších pacientů se nákaza přenesla v Česku.

Praha 7 dnes odpoledne na facebooku informovala, že jeden z pozitivně testovaných je rodič, který má dítě ve školce MŠ Letohradská. "U rodiče je potvrzená nákaza, u dítěte se na výsledky čeká. Minulý týden ale chodilo do školky," řekl ČTK mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. V úterý proto bude z preventivních důvodů uzavřena hlavní budova školky, detašovaná pracoviště v budově ZŠ Letohradská a Ministerstva vnitra budou v provozu, uvedla vpodvečer radnice Prahy 7 na facebooku.

Kvůli výskytu koronaviru u otce dvou žáků bude v úterý také základní škola Norbertov v Praze 6. "Škola vyhlašuje na zítřek ředitelské volno, během kterého proběhne důkladná desinfekce teplým aerosolem," ohlásila Praha 6 na facebooku.

Z důvodu vysokého zájmu lidí bude od úterý prodloužen provoz dvou informačních linek pražských hygieniků. Linky na číslech 773 782 850 a 773 782 856 budou fungovat denně od 08:00 do 20:00, sdělila dnes hygienická stanice.

Podle ministra má nemoc COVID-19 u českých pacientů mírný průběh. Většina z nich je v domácím léčení. Ministerstvo nařídilo lidem, kteří se od soboty vrátili či se budou teprve vracet z Itálie, aby se hlásili svým praktickým lékařům. Ti je musí poslat do dvoutýdenní karantény. Za dnešek sociální správa dostala kvůli karanténě 1700 e-neschopenek.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K úmrtí zdravotní sestry s koronavirem přispěl stres, myslí si její vedoucí

31.03.2020 13:24 K úmrtí zdravotní sestry z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, která se nakazila…

COVID-19: V Česku zemřelo už 24 lidí, nakažených je 3002

31.03.2020 10:02 Aktualizováno S nemocí COVID-19, kterou způsobuje koronavirus, zemřelo v Česku zatím 24 lidí. Ministerstvo…

Omezení pohybu zachránilo životy, do normálního stavu se jen tak nevrátíme…

30.03.2020 22:21 Aktualizováno ROZHOVOR - Nezastírá, že nás v boji s novým typem koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění…

Česko jedná s Japonskem o dodávce léku favipiravir, mohl by léčit COVID-19

30.03.2020 22:07 Ministerstvo zdravotnictví ČR jedná s Japonskem o dodávkách tamního léku na chřipku favipiravir,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama