Počet hospitalizovaných s koronavirem klesl o více než 500, podle údajů k úternímu večeru bylo v nemocnicích s touto nákazou 6322 lidí. Dnes ale přibylo dalších 149 zemřelých. Laboratoře do 18:00 odhalily 2482 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba o 1900 méně než za stejnou dobu minulou středu.
Od března, kdy se nákaza začala v Česku šířit, byl koronavirus prokázán u 472.250 lidí. Více než 354.000 z nich se už vyléčilo. Aktuálně je v zemi přes 111.000 nakažených, většina s lehkým průběhem nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Lidí hospitalizovaných s koronavirem je nyní nejméně od 26. října. Poprvé od konce října také klesl pod 1000 počet pacientů v těžkém stavu, aktuálně jich je 961. Stále ovšem přibývají zemřelí. Od 19. října jsou denní počty úmrtí trojciferné. Na dnešek zatím připadá 46 úmrtí, tyto údaje ale obvykle při dalších aktualizacích rostou.
Laboratoře v úterý provedly 17.100 testů, přibližně o 9000 méně než v pondělí. Ve volných dnech se ale testuje méně. Podíl pozitivních testů vzrostl na 24,8 procenta, v pondělí byl o čtyři procentní body nižší. Sedmidenní průměr je zhruba 24 procent.
Rizikové skóre, podle kterého se budou uvolňovat, nebo zpřísňovat protikoronavirová opatření, zůstalo i dnes na 70 bodech ze 100, na této hodnotě se drží už sedm dní. Ministerstvo minulý týden uvedlo, že pokud číslo zůstane do dneška pod 75, navrhne vládě zmírnění opatření. To by mohlo platit zřejmě od příštího pondělí.
Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes České televizi řekl, že na Vánoce by Česko mohlo být ve třetím z pěti stupňů protiepidemického systému (PES). Ve čtvrtek chce vyhodnotit data za první týden fungování systému, která zatím naznačují zlepšování situace s nákazou covidem-19. Možný je přesun z pátého do čtvrtého stupně přísnosti opatření.
Nejhorší situace je momentálně na Havlíčkobrodsku, kde za uplynulých sedm dní zaznamenali bezmála 700 nakažených na 100.000 obyvatel. Následuje Chrudimsko s 577 a Pelhřimovsko s 575 případy na 100.000 obyvatel.
Už dnes se zmírnily podmínky ve školách. Nově se mohli do lavic vrátit prvňáci a druháci na základních školách a všichni žáci speciálních škol. Do základních škol dnes podle spolku Pedagogická komora dorazila naprostá většina žáků prvních a druhých tříd. V případě speciálních škol přišla přibližně polovina žáků.
Související
Ministerstvo zdravotnictví posílilo pravomoci praktiků. V těchto případech nahradí specialisty
Praktici budou předepisovat více léků. Novinka začne platit od července
ministerstvo zdravotnictví , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Obchody byly o svátcích v červenci k dispozici. Podzim nabídne jiný obrázek
včera
Superdávku čekají úpravy. Do výše dávky se promítnou na podzim
včera
Zeman se pustil do Pavla a zastal se vlády. Prezidentovi se prý nedá věřit
včera
Naprášili ho. Bývalý princ Andrew po měsících v ústraní vyrazil mezi lidi
včera
Zelenskyj zmínil, co všechno zvládne Ukrajina. V jedné věci požádal o pomoc
včera
Trumpovo sdělení se nemění. Češi mají falešný pocit bezpečí, uvedl Pavel
včera
Le Penová je vinna, dostala náramek. Ve volbách ale kandidovat může
včera
Ministerstvo pro místní rozvoj zasáhlo náhlé úmrtí náměstka ministryně
včera
Další čínská provokace. Japonci nařkli Peking z porušování mezinárodního práva
včera
Začala výluka na hlavním železničním koridoru. Cestující musí počítat se zpožděním
včera
Suché a větrné počasí znepokojuje meteorology. Platí staronová výstraha
včera
Zelenskyj jede na summit NATO s jasným úkolem. Měl by se i setkat s Trumpem
včera
Češi havarovali v Rakousku při návratu z dovolené. Zasahoval vrtulník
včera
Pavel naznačil, jaký bude jeho program na summitu NATO
včera
Zemřel uznávaný psycholog a manželský poradce Petr Šmolka
včera
Babiš a spol. odlétají na summit. Macinka popřál Pavlovi, ať si to užije
včera
Tropické počasí si vzalo pauzu. Kdy se vrátí vedra?
6. července 2026 21:13
Evropa čelí dalším rozmarům počasí: Po vlně veder vypukly rozsáhlé lesní požáry
6. července 2026 19:52
Teheránem prošel smuteční průvod za Chameneího. Na pohřeb dorazily miliony lidí
6. července 2026 18:34
Dodržujte zásady fair play, vyzvala EU Trumpa po červené kartě USA
Evropská komise oficiálně požádala o dodržování zásad fair play a transparentní soutěže ve sportovním prostředí. Reagovala tak na situaci, kdy byl zrušen jednozápasový trest pro americkou fotbalovou hvězdu Folarina Baloguna. K tomuto kroku došlo poté, co spolu telefonicky hovořili americký prezident Donald Trump a šéf federace FIFA Gianni Infantino.
Zdroj: Libor Novák