Epidemie opět mírně zpomalila, v pátek přibylo 2105 případů

Epidemie covidu v Česku podruhé v řadě mírně zpomalila. V pátek přibylo 2105 potvrzených případů nákazy, zhruba o 80 méně než před týdnem. V nemocnicích je s koronavirem 918 pacientů. Na 100.000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 121 nakažených, takzvané incidenční číslo tak již několik dní stagnuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V mezitýdenním srovnání vývoj epidemie od minulého víkendu kolísá. V sobotu, v úterý a ve středu zrychlila, v neděli stagnovala, v pondělí, čtvrtek a pátek zpomalila.

Klesá zájem o testy, v poslední době ovšem většinou roste jejich pozitivita. V pátek jich laboratoře provedly zhruba 8000, asi o 700 méně než před týdnem. U všech třech typů testů byla pozitivita vyšší než minulý pátek. V případě nejpočetnějších diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky nemoci, vzrostla nad 33 procent. U preventivních testů se zvýšila téměř na osm procent. Epidemiologické testy, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, pak odhalily covid téměř u pětiny vzorků.

Počet pacientů v týdnu klesal. V pondělí jich bylo 1160. Přibylo ale hospitalizovaných v těžkém stavu, a to o pět na 31.

Incidenční číslo se už více než týden drží okolo 120 a mění se jen minimálně. Nejvyšší zůstává v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 150 nakažených. Naopak na Vysočině má incidence hodnotu 96. V žádném jiném českém kraji se pod sto nedostala.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v zemi potvrzeno 4,02 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je téměř 300.000. S koronavirem dosud zemřelo 40.714 lidí.

Proti těžkému průběhu chrání podle odborníků očkování. V pátek zdravotníci aplikovali 8869 dávek vakcíny, o 1300 více než před týdnem. Více než 6800 lidí si přišlo pro druhou posilující dávku. První posilující dávku pak dostalo více než 1700 zájemců.

Plně naočkováno proti covidu bylo v Česku dosud téměř 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo 4,29 milionu lidí, druhou pak téměř 121.000 lidí.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 42 minutami

před 1 hodinou

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

včera

Putin maskuje zvěrstva, reaguje Lotyšsko na jeho slova o "prasáctví"

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs označil hrozby ruského prezidenta za pokus o zastrašování a snahu zamaskovat ruská "zvěrstva" na Ukrajině. Vladimir Putin kritizoval zacházení s ruskojazyčnými občany v Lotyšsku a naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy