Hygienici dnes v Moravskoslezském kraji zaznamenali nové výskyty covidu-19 bez souvislosti se známými ohnisky. Nákaza se vyskytla mimo jiné na Karvinsku v domově seniorů v Havířově a v nemocnici v Bohumíně. Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě o tom informovala na svých internetových stránkách.
"Za posledních 24 hodin jsme zpracovali 30 nově hlášených onemocnění," uvedla KHS s tím, že údaje jsou k dnešním 17:30. Nejvíce nových pozitivních případů bylo zaznamenáno opět v okrese Karviná, a to 14.
"V okrese Frýdek-Místek jsme evidovali sedm nových případů onemocnění. V Ostravě bylo hlášeno pět nových onemocnění a tři nové případy jsme zaznamenali v okrese Nový Jičín. V okrese Opava hlásíme záchyt jednoho pozitivního," uvedli hygienici. V okrese Bruntál nebyl hlášen žádný nový případ onemocnění.
Celkem tak KHS od počátku pandemie eviduje v kraji 3712 pozitivně testovaných lidí. Podle grafů Centrálního řídícího týmu Covid-19 bylo dosud pozitivně testováno 4016 obyvatel kraje. Data a údaje o nemocných z různých zdrojů se liší kvůli odlišným způsobům zpracování údajů.
Domov seniorů Havířov má střediska Luna a Helios. "Dnes jsme šetřili výskyt onemocnění v zařízení sociálních služeb Helios v Havířově. V úterý budou prováděny odběry u kontaktů. Jednu pozitivní osobu jsme zaznamenali i ve středisku Luna, kde bude testováno 15 kontaktů," uvedla KHS.
U firmy Varroc Lighting System na Novojičínsku hygienici evidují 36 nakažených, o pět více než v pátek. Jde o 35 zaměstnanců a jednoho rodinného příslušníka. Mezi pozitivně testovanými zaměstnanci je 14 polských občanů.
Za posledních 24 hodin přibyli čtyři pozitivně testovaní v ohnisku Dolu ČSM-Sever na Karvinsku, celkem jich tam bylo evidováno 768. V ohnisku Dolu ČSM-Jih je v evidenci 355 pozitivních lidí, za posledních 24 hodin přibyli dva.
Pokračovalo plošné testování zaměstnanců OKD. "Otestováno bylo zhruba 850 horníků. Z předběžných výsledků z prvního dne testování jsme zatím zaznamenali 11 pozitivních nálezů," sdělila KHS.
Související
Nebezpečná výživa je i v Česku, přiznala firma. Hygienici varovali rodiče
Neotvírejte lednici, zkontrolujte potraviny. Hygienici radí, jak postupovat při a po blackoutu
hygienici , havířov , Moravskoslezský kraj , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
včera
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
včera
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
1. května 2026 21:57
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
1. května 2026 21:05
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub