Lékaři ze Slaného a herci spustili očkovací kampaň #opětspolu

Lékaři ze Slaného a herci spouští očkovací kampaň #opětspolu. Chtějí přesvědčit veřejnost, aby se nechala očkovat, a vyvracet dezinformace o vakcínách. ČTK o tom dnes za organizátory informoval Robin Suchánek.

Iniciátorem kampaně je slánský lékař Matěj Falc. "Bohužel s neochotou lidí nechat se očkovat se setkávám neustále, proto má podle mě celý projekt smysl. Stát je ve všem o tři kroky pozadu," popsal lékař, proč je podle něj taková kampaň potřeba. Podpořilo ho i vedení nemocnice.

Autoři natočili dvě videa, ve kterých lékaři i známé osobnosti, například David Koller, Taťjana Medvecká, Vladimír Kořen a další přesvědčují veřejnost o tom, proč je důležité se nechat očkovat.

"Videa vytvořili profesionálové, kteří pracují pro ČT, nicméně to všichni dělali mimo svou pracovní dobu a zdarma, nebyla to domluva s Českou televizí," uvedl Falc. Dodal, že cena videoklipu byla 7000 korun, a to za hudební doprovod v pozadí. Mezi autory jsou produkční Vojtěch Svoboda, režisérka Eliška Faeklová, kameraman Filip Havelka a další.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) očkování lékaři

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy