Počet nových případů koronaviru v Česku v sobotu klesl

Nakažených koronavirem v sobotu v ČR přibylo 42, když v uplynulé dva dny to bylo více než sto nových případů za den. Denní přírůstek se tak opět vrátil na úroveň z minulého týdne. Testů ale bylo málo, laboratoře jich provedly 1543, v týdnu jich prováděly minimálně jednou tolik. Aktuálně se s nemocí covid-19 léčí 2635 lidí, celkový počet potvrzených případů od začátku epidemie je 10.448, vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 9:00.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Poměr nakažených k počtu testovaných klesl na 2,72 procenta, v pátek činil podle revidovaných údajů ministerstva 3,76 procenta. O víkendu ale bývají počty testovaných nižší než ve všedních dnech.

U většiny pacientů má nemoc mírný průběh. V nemocnicích jich je nyní 136, v těžkém stavu je devět z nich. Zemřelých s nemocí covid-19 je 336.

Od začátku června se denní přírůstky nakažených pohybovaly kolem padesátky. Ve čtvrtek a pátek ale skokově vzrostly na 118 a 128. Rychlejší nárůst nemocných epidemiologové odůvodnili lokálními ohnisky. Vedle Prahy jsou dvě ohniska například v Moravskoslezském kraji.

Jedno souvisí se zařízením sociální péče na Frýdecko-Místecku a druhé s uhelným Dolem Darkov na Karvinsku. Nově hygienici odhalili ohnisko nákazy u výrobce plastových dílů pro automobilový průmysl v Libereckém kraji, nakazila se tam desítka lidí, dalších zhruba 80 má firma v karanténě.

V Praze jsou nové případy covidu-19 v každé městské části. Pověřená hlavní hygienička Jarmila Rážová v týdnu uvedla, že koronavirus se ve městě šíří v komunitě, ale jsou i lokální ohniska s desítkami nakažených. Například jedno z nich je spojeno se stavbou v Praze.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie kvůli ochranným pomůckám: Dodávky pro MZ byly transparentní, brání…

03.07.2020 16:59 Společnost Batist Medical z Červeného Kostelce na Náchodsku považuje své dodávky ochranných pomůcek…

Koronavirus v ČR: Nárůst počtu případů covidu-19 v pátek opět zrychlil

03.07.2020 08:05 Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve čtvrtek po třídenním zpomalování opět zrychlil.…

Moravskoslezská hygiena dostane kvůli epidemii posily

02.07.2020 20:55 Krajské hygieniky v Moravskoslezském kraji by ještě mohli posílit další kolegové z ostatních…

Karvinsko se kvůli covidu uzavírat nebude, ujistil místní ministr Vojtěch

02.07.2020 19:59 Aktualizováno Účinnost mimořádných protiepidemických opatření platných kvůli nákaze covidem-19 na Karvinsku a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy