Počty nakažených covidem-19 klesají v Česku 14 dní v řadě

Počty nakažených covidem-19 klesají v Česku v mezitýdenním srovnání 14 dní v řadě. Ve středu testy potvrdily 1788 nových případů, o 400 méně než ve stejný den předchozího týdne. Zároveň to byl druhý nejnižší nárůst ve všední den od začátku září. Vyplývá to z aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Kromě necelých 1800 nových případů nákazy testy ve středu odhalily ještě 944 podezření na opakovanou infekce. Byl to obdobný počet jako ve středu předchozího týdne.

Celkově v Česku připadá na 100.000 obyvatel 105 nově potvrzených případů za posledních sedm dní. Nejvyšší týdenní incidenci vykazuje Praha se 135 případy a Ústecký kraj se 120 případy. Naopak v Moravskoslezském kraji bylo v posledním týdnu odhaleno 79 případů v přepočtu na 100.000 lidí.

V nemocnicích je podle posledních údajů 1347 pacientů pozitivně testovaných na covid. Stav 62 z nich lékaři hodnotí jako těžký. Oproti stejnému dni předchozího týdne klesl počet hospitalizací zhruba o čtvrtinu. Pacientů v těžkém stavu ubylo deset.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno téměř 4,15 milionu případů nákazy covidem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 352.572. S nákazou dosud zemřelo 41.454 lidí.

Očkovat proti těžkému průběhu onemocnění se v e středu nechalo 13.741 lidí, o zhruba 1200 méně než před týdnem. Údaje za předchozí den však nebývají úplné. Proti koronaviru bylo v Česku plně naočkováno téměř 6,9 milionu lidí. První posilující dávku dostalo přes 4,3 milionu lidí a druhou téměř 480.000 zájemců.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy