Tečka na několik hodin zčervenala, na platnost certifikátu neměl výpadek vliv

Lidem v neděli zčervenala aplikace Tečka, která slouží k ukládání certifikátů o očkování proti covidu-19. Projekt Chytrá karanténa odpoledne oznámil, že se chybu podařilo opravit. Výpadek neměl vliv na platnost certifikátů.

"Po automatické aktualizaci pravidel se již vše zobrazuje, jak má. Aktualizace je možná i ručně po rozkliknutí pravidel ve spodní části obrazovky v Tečce," uvedli zástupci Chytré karantény na twitteru. 

Ke "zčervenání" Tečky došlo podle zástupců projektu Chytrá karanténa v neděli ráno, způsobil jej výpadek validační služby. Na platnost certifikátu však chyba aplikace neměla mít vliv. 

Opraveno! Validační služba je opět funkční. Po automatické aktualizaci pravidel se již vše zobrazuje jak má. Aktualizace je možná i ručně po rozkliknutí pravidel ve spodní části obrazovky v Tečce. Děkujeme za trpělivost a omlouváme se za případné komplikace. https://t.co/PdsFirl3yT

— Chytrá karanténa (@ChytraKarantena) April 3, 2022

Aplikace Tečka slouží k ukládání certifikátů o očkování proti covidu-19. Původně sloužila k prokazování se při vstupu do nejrůznějších typů služeb, tato povinnost ovšem v Česku skončila na začátku února.

Související

Aplikace Tečka sloužila mj. k uložení certifikátu o očkování.

Tečka dostane nový život. Bude z ní EZ karta, úřad investuje 50 milionů korun

Ministerstvo zdravotnictví přejmenuje mobilní aplikaci Tečka na aplikaci EZ karta. Už letos by mohla začít fungovat jako elektronický očkovací průkaz nebo pro zasílání zpráv. Na dotaz ČTK to uvedl vrchní ředitel sekce informačních a komunikačních technologií ministerstva Milan Blaha. Úřad vypsal na provoz a další rozvoj aplikace veřejnou zakázku v hodnotě 50 milionů korun.
Covid pas, ilustrační foto

Do Francie nově bez covid pasu. Výjimečný stav končí

Ve Francii dnes posledním dnem platí zdravotnický výjimečný stav zavedený v souvislosti s epidemií nemoci covid-19. Od pondělí tak končí povinnost překládat covidový pas při vstupu do země ze zahraničí a do práce se budou smět vrátit zdravotníci, kteří nesplnili povinné očkování proti covidu-19, oznámily úřady. Nový zákon ale vládě umožňuje zavést některá omezení, pokud si to vyžádá epidemická situace.

Více souvisejících

covid pasy

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy