V Česku přibylo za sobotu přes 4400 nově nakažených

V Česku přibylo v sobotu 4422 nově potvrzených případů covidu-19, v mezitýdenním srovnání o 139 méně. Je to nejnižší sobotní nárůst za devět týdnů. Klesl rovněž počet podezření na opakovanou nákazu nový koronavirem, a to o 70 na 755 případů.

Počet provedených testů ale klesl o pětinu. Hospitalizovaných s covidem bylo v sobotu poprvé od 25. ledna méně než 2000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Počty nakažených v mezitýdenním srovnání zhruba od začátku února klesaly, ale v tomto týdnu začaly růst. Výjimkou bylo úterý a první víkendový den.

Na 100.000 obyvatel připadá v Česku 500 nových případů covidu za posledních sedm dní, o 14 méně než v sobotu o týden dříve. Nejvyšší incidenci vykazuje Plzeňský kraj a Vysočina, nejnižší Karlovarský a Liberecký kraj.

Nadále klesá počet lidí v nemocnicích, kteří měli pozitivní test na covid. V sobotu jich bylo 1944, z toho 115 jich bylo v těžkém stavu. Oproti stejnému dni předchozího týdne to představovalo pokles hospitalizací o 226 případů. Pacientů v těžkém stavu ubylo 57.

Laboratoře provedly tuto sobotu 16.560 testů na přítomnost nového typu koronaviru, o 4300 méně než o týden dříve. Naopak vzrostl zájem o očkování. V první den tohoto víkendu zdravotníci podali 1040 vakcíny proti těžkému průběhu covidu, v mezitýdenním srovnání zhruba o 250 více.

První případy koronaviru v Česku se potvrdily 1. března 2020. Za dobu trvání epidemie se v zemi prokazatelně nakazilo téměř 3,7 milionu lidí, zemřelo 39.138 z nich.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 8 minutami

před 36 minutami

před 1 hodinou

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

Uvidíme do počátků Sluneční soustavy? Sonda OSIRIS-REx přivezla vzorky z planetky Bennu

Americká sonda OSIRIS-REx, která v roce 2020 získala vzorky prachu a hornin z planetky Bennu, úspěšně přistála na Zemi po sedmileté misi. Podle amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se Spojeným státům poprvé podařilo z planetky získat materiál a dopravit ho na Zemi. Podobný úspěch se podařil pouze Japonsku v roce 2010.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy