V Česku v neděli testy odhalily 208 nových případů koronaviru

V Česku v neděli testy odhalily 208 nových případů koronaviru, zhruba stejně jako před týdnem. Vedle toho hygienici za neděli zaznamenali 55 lidí s podezřením na opakovanou nákazu.

Počet hospitalizovaných s potvrzenou nákazou klesl v mezitýdenním srovnání o víc než dvě stovky na 643, v těžkém stavu je zhruba 30 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. O víkendu jsou oproti všedním dnům nižší počty testovaných i nově nakažených.

Denní počty nově potvrzených případů do soboty klesaly v mezitýdenním srovnání deset dní v řadě. V neděli bylo pozitivních testů jen o jednotky případů více, předchozí neděli se nákaza potvrdila u 202 testovaných. Za celý předchozí týden přibylo do statistik přes 10.700 nově potvrzených případů, v předchozím týdnu jich bylo zhruba o 2000 víc.

Testovat se v neděli nechalo 1155 lidí, před týdnem jich bylo zhruba o 370 více. Podíl pozitivních výsledků se v mezitýdenním srovnání zvýšil u všech tří typů testů. V případě preventivních to bylo o pět procentních bodů na 8,8 procenta. Nejpočetnější diagnostické testy, které podstupují lidé s příznaky nemoci, odhalily covid zhruba u čtvrtiny vzorků. U epidemiologické testů, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, bylo pozitivních 12,4 procenta lidí.

Incidenční číslo, které uvádí počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, se drží třetí den na hodnotě 100, před týdnem byla incidence 119. Nejvyšší je v Praze a Královéhradeckém kraji, kde 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní, 118 případů, respektive 116 případů. Nad stovkou je incidence ještě ve Středočeském a Olomouckém kraji. Nejnižší incidence zůstává v Karlovarském kraji, kde činí 76.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v zemi potvrzeno téměř 4,036 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je téměř 304.600. S potvrzenou nákazou dosud zemřelo 40.791 lidí.

Proti covidu-19 bylo v Česku plně naočkováno zhruba 6,889 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,295 milionu lidí a druhou asi 149.000. V neděli bylo naočkováno 141 lidí, před týdnem byl zájem dvojnásobný.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy