Počet mrtvých s potvrzenou nákazou koronavirem začal výrazně růst zejména od loňského října, v listopadu byla několikrát překročena i hranice dvou set mrtvých za den. Dosavadní rekord 262 mrtvých je z 3. listopadu. Loni na jaře trvalo měsíc, než celkový počet mrtvých překročil 200 (hranice sta zemřelých byla překročena za 17 dní). Aktuálně počet zemřelých s covidem-19 přesáhl hranici 21.000.
Více než pět set zemřelých přitom bylo v České republice teprve půl roku po prvním mrtvém s covidem, 17. září. Pak zemřelých začalo přibývat o stovku za několik dní, hranice tisíce obětí padla 10. října. Od 19. října umíralo přes 100 lidí denně.
Dvoutisícovou hranici překročil počet zemřelých 22. října, o týden později už bylo více než 3000 mrtvých. O další tisíc se počet úmrtí zvýšil do 2. listopadu, tedy za čtyři dny.
Hranice 5000 zemřelých byla překročena 7. listopadu a na 10.000 stoupl počet mrtvých za dalších 37 dní do 14. prosince, dalších 5000 přibylo do 19. ledna (tedy za 37 dní). Další tisíce zemřelých přibývaly vždy za sedm až osm dní, posledních téměř tisíc zemřelých přibylo za šest dní.
Související

CIA: Covid zřejmě skutečně unikl z čínské laboratoře

Před pěti lety se poprvé objevil covid. Čína jeho původ dodnes tají
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) , úmrtí
Aktuálně se děje
před 24 minutami

Evropa je na prahu finanční krize. Definitivně nastane, tvrdí Merz
před 1 hodinou

Co očekávat od jednání v Rijádu? Průlom nenastane, může ale dojednat zásadní setkání
před 1 hodinou

Ukrajině dochází čas. Bez podpory USA nepřežije déle než půl roku
před 1 hodinou

USA a Rusko jednají v Saúdské Arábii o válce na Ukrajině
před 2 hodinami

Oči světa se upírají k Saúdské Arábii. Proč si ji USA a Rusko zvolily jako místo k jednání o Ukrajině?
před 2 hodinami

Výsledek pařížského jednání je nulový. Lídři řešili, co bude po konci války, a ani na tom se neshodli
před 4 hodinami

Počasí zůstane mrazivé do konce týdne, pak přijde výrazné oteplení
včera

V Kanadě havarovalo dopravní letadlo. Převrátilo se na střechu
včera

Setkání lídrů v Paříži skončilo. Co přineslo?
včera

Rusko ohrožuje celou Evropu, tvrdí lídři po jednání v Paříži. Na vyslání vojáků na Ukrajinu už shoda nepanuje
včera

Evropská armáda na Ukrajině? Je potřeba 100 000 vojáků, experti neví, kdo je zaplatí
včera

Scholz se vymezil proti nasazené vojáků na Ukrajině. Kyjevu nelze nic diktovat, podotkl
včera

Italský prezident dopálil Rusko. Po slovech o Třetí říši přišla tvrdá reakce
včera

Otázka nasazení vojáků na Ukrajině tříští Evropu. Proti jsou další státy
včera

Zelenskyj rázně: Nepozvali jste nás na jednání, takže žádnou dohodu neuznáme
včera

Evropští lídři se sešli v Paříži na jednání o Ukrajině. Macron zavolal Trumpovi
včera

Fico se bouří proti jednání EU o Ukrajině v Paříži
včera

K Ukrajině mlčí, teď ale Bruselu vyrazila dech. Kam se poděla von der Leyenová?
včera

Protivzdušná obrana, letadla, lodě... Zelenskyj si nadiktoval podmínky míru
včera
Rusko: Žádný kompromis nebude. O Ukrajině jednat budeme, ale neustoupíme
Rusko a Spojené státy se v úterý setkají v saúdskoarabském Rijádu k jednání o možnosti obnovy vzájemných vztahů a budoucnosti války na Ukrajině. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova se ruská delegace v čele s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a prezidentským poradcem Jurijem Ušakovem zaměří na „obnovení celého komplexu rusko-amerických vztahů“.
Zdroj: Libor Novák