V neděli testy potvrdily 219 nových případů covidu

V neděli testy potvrdily 219 nových případů covidu-19, zhruba o pětinu méně než před týdnem. Je to nejnižší nedělní přírůstek za posledních šest týdnů, což ale platí i o počtu provedených testů. Hospitalizovaných je 1146 lidí s novým koronavirem. O týden dříve jich bylo přes 1700. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

Kromě více než 200 nově potvrzených případů covidu testy v neděli odhalily ještě 58 podezření na opakovanou infekci. I to představuje mezitýdenní pokles, a to o 36 případů.

Nejvýrazněji se nový typ koronaviru šíří v Praze a Ústeckém kraji. V přepočtu na 100.000 obyvatel tam připadá za poslední týden zhruba 148 nových případů. Naopak nejpříznivější epidemická situace je v Moravskoslezském kraji s 93 případy. Celorepubliková týdenní incidence činí 128 případů na 100.000 obyvatel.

Laboratoře v Česku provedly v neděli podle průběžných údajů 1350 testů na přítomnost nového typu koronaviru. V mezitýdenním srovnání to bylo zhruba o čtvrtinu méně.

V nemocnicích bylo v poslední den minulého týdne 1146 pozitivně testovaných. Stav 54 pacientů lékaři hodnotili jako těžký. Ve srovnání se stejným dnem předchozího týdne ubylo hospitalizovaných o 586 a počet nemocných v těžkém stavu klesl o dva případy.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,14 milionu případů nákazy covidem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 349.632. S nákazou dosud zemřelo 41.388 lidí.

Očkovat proti těžkému průběhu onemocnění se v neděli nechalo 196 lidí, o 12 více než před týdnem. Většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky.

Proti koronaviru bylo v Česku plně naočkováno přes 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou necelých 445.000.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová vyrazila do Pobaltí. Lotyšsko dá čtvrt miliardy na munici pro Ukrajinu

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) navštívila v rámci baltské cesty Lotyšsko. V Rize jednala s předsedkyní parlamentu Daigou Mieriņou o dalších způsobech podpory Ukrajiny a s premiérkou Evikou Siliņou o bezpečnostní i ekonomické spolupráci. Na místní vojenské základně navštívila také české vojáky pomáhající chránit východní křídlo NATO.

včera

včera

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

ODS rozhodne o osudu Pavla Novotného až po eurovolbách

Výkonná rada ODS bude v úterý 11. června rozhodovat o osudu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, jemuž kvůli některým vyjádřením hrozí vyloučení z vládní strany. Informovala o tom agentura ČTK. Rozhodnutí tak padne až po volbách do Evropského parlamentu. 

včera

Princ William se svou rodinou

Princ William obstál v těžké zkoušce. Spekulace jeho ženě na zdraví nepřidaly

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Moderátor po útoku na Fica vyzval k odstranění belgického premiéra

Belgický premiér Alexander De Croo podal ve čtvrtek stížnost na rozhlasového moderátora, který posluchače vyzýval k jeho "odstranění". Nejmenovaný moderátor, kterého vyšetřuje policie, se tak vyjádřil v souvislosti se středečním atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica. 

včera

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

Rakušané se v Praze postarali o další senzaci, připsali si historické vítězství nad Finskem. Švédové překvapení nepřipustili

Dívat se na zápas hokejového MS v Česku, ve kterém hrají rakouští hokejisté, se hokejovým fanouškům vyplatí. Poté, co dokázali dostáhnout duel s Kanadou do prodloužení poté, co ve třetí třetině nastříleli pět branek, nyní zaskočili dalšího favorita turnaje a o Finy. Ti sice vedli 2:0, jenže vedení postupem času ztratili a co víc, v poslední vteřině dokázali zápas otočit zásluhou své životní trefy Benjamina Baumgartnera, který se postaral o rakouskou historickou výhru nad tímto severským soupeřem. To Švédové nadále jedou na vítězné vlně a po zdolání Kazachstánu 3:1 už se o nich může pomalu mluvit jako o čtvrtfinalistech.

včera

Proč došlo k atentátu na Fica? Policie zjistí, jestli byl útočník zradikalizovaný

Pokud někdo úmyslně radikalizoval pachatele atentátu na předsedu vlády Roberta Fica (Směr-SD), policie to zjistí stejně, jako to udělala v případě dvojité vraždy na Zámecké ulici v Bratislavě. Řekl to publicista Juraj Hrabko v rozhovoru pro TASR TV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy