V Praze přibylo nejvíc nakažených od 27. října, PES stoupl na 71

V Praze ve středu přibylo 1461 potvrzených případů nemoci covidu-19, to znamená nejvyšší denní nárůst od 27. října. Oproti minulému týdnu přibylo 685 nakažených. Index v protiepidemickém systému PES stoupl k dnešku o pět bodů na 71. Hlavní město má i tak nadále nejnižší skóre v republice a jako jediný kraj se drží v mírnějším čtvrtém stupni pohotovosti.

Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V celostátním srovnání má nyní druhý nejnižší index Ústecký kraj, kde má PES hodnotu 76 bodů, na které začíná pátý, tedy nejvyšší stupeň rizika šíření epidemie. Ostatní kraje mají skóre přes 80, nejvíc má Královéhradecký kraj s 90 body ze sta. Celá země se začne opatřeními odpovídajícímu nepřísnějšímu stupni pohotovosti řídit od neděle 27. prosince.

⚠️V Praze evidujeme za středu 23.12.2020 / 1.461 nově potvrzených případů onemocnění covid-19. Od začátku epidemického výskytu onemocnění dne 1.3.2020 dosáhl celkový kumulativní počet případů k datu 23.12.2020 čísla 74.358, počet aktivních případů 10.437#COVID19 #praha pic.twitter.com/L7TolRzTVv

— Hygienická stanice hl. m. Prahy (@hygpraha) December 24, 2020

Epidemická situace se v poslední době výrazně zhoršila i v Praze. Ještě minulé úterý měla Praha skóre PES 51 bodů, tedy o dvacet méně než nyní. Dnešní zvýšení indexu způsobil rostoucí podíl pozitivních případů k počtu provedených testů.

Od začátku epidemie nemoci covid-19 se v Praze nakazilo novým typem koronaviru 74.358 lidí, bezmála 85 procent z nich se už uzdravilo. Aktuálně nakažených je v metropoli 10.437.

Lidí s laboratorně prokázanou nákazou, kteří v metropoli zemřeli, je 1012. Ve středu přibylo do statistik podle dosavadních informací sedm úmrtí, zpětně se však údaje zpravidla navyšují.

Nejvyšší denní nárůst počtu případů covidu-19 v Praze byl zatím zaznamenán 22. října, a to 1705 případů. Nejvíce zemřelých přibývalo na začátku listopadu, kdy bylo za den až 24 úmrtí.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Praha

Aktuálně se děje

před 36 minutami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

"Netanjahu ztratil schopnost zastrašit nepřítele." Opozice chce s pomocí vlády sesadit izraelského lídra

Lídr izraelské opozice Jair Lapid vyzval ministry vlády národní jednoty Bennyho Gance a Gadiho Eizenkota, aby pomohli sesadit vládu premiéra Benjamina Netanjahua.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy