V rouškách a s omezeným počtem lidí budou asi i maturitní plesy

Opatření proti šíření koronaviru zřejmě těžce postihnou letošní plesovou sezonu. V rouškách a s omezeným počtem účastníků se podle nynějších pravidel budou odehrávat například i maturitní plesy, pokud je studenti nezruší. Pro sály, které plesy hostí, by to byla další rána, zjistila ČTK.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Pro maturitní plesy platí od 1. září stejné podmínky jako pro jakékoliv jiné vnitřní hromadné či kulturní akce. To znamená: kapacita účastníků na vnitřních hromadných akcích zůstává stejná jako doposud, tedy 500 osob. Nově je nutné nasadit roušku na všech vnitřních hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků," řekla ČTK Klára Doláková z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Například v Sokolově jsou termíny pro maturitní a další plesy zamluveny minimálně od jara, mnohdy i déle dopředu. Podle ředitele Městského domu kultury Ladislava Sedláčka zatím pořadatelé termíny neruší, ale pokud by se tak kvůli nastaveným podmínkám stalo, přišel by sokolovský dům kultury o další peníze. "Už tak jsme na hraně a to by byla další rána," řekl ČTK.

Jestli plesy skutečně budou, se budou muset rozhodnout hlavně studenti, kteří plesy pořádají. Nejde přitom o málo peněz. Pronájem prostor v sokolovském Hornickém domu pro maturitní ples pro dvě maturitní třídy vyjde zhruba na 95.000 korun a studenti mohou prodat kolem 1000 až 1200 lístků. Podle studentů, které ČTK oslovila, by při počtu maximálně 500 lidí sotva vyšly lístky na nejbližší rodinu maturantů. Zisk z prodeje by pak chyběl na zaplacení nákladů na ples.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid: Česko má za týden na obyvatele 10krát více případů než Polsko

19.09.2020 10:02 Česká republika, ve které byl v pátek zaznamenán covid-19 u 2111 lidí, zaznamenala za uplynulý…

Na přesčasy hygieniků má jít do konce roku dalších 59 milionů, návrh…

19.09.2020 09:51 Ministerstvo zdravotnictví žádá kvůli pokračující epidemii nového typu koronaviru vládu o 59…

V pátek přibylo 2111 případů covidu, méně než ve čtvrtek

19.09.2020 07:30 V Česku přibylo v pátek 2111 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to zhruba o tisícovku méně,…

Praha zčervenala. Nových případů je dnes opět nad 300

18.09.2020 19:12 Na aktualizované mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 je Praha na nejhorším červeném stupni.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama