V sobotu přibylo v Česku 18.268 nově potvrzených případů covidu, o 77 méně než o prvním víkendovém dni o týden dříve. Je to první mezitýdenní pokles od 10. ledna, tedy za posledních dva a půl týdne.
Počet hospitalizovaných s covidem se v sobotu po dvou dnech vrátil pod 2000, i tak je ale o téměř 450 případů vyšší než před týdnem. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.
Za posledních sedm dní připadá v Česku 2223 nově potvrzených případů covidu-19 v přepočtu na 100.000 obyvatel. Je to o jeden případ méně než kolik statistiky uváděly v sobotu.
Kromě téměř 18.300 nových případů zaznamenali hygienici o prvním víkendovém dni také 3156 lidí s podezřením na opakovanou nákazu koronavirem. Jejich celkový počet od začátku epidemie se blíží 99.000.
V souvislosti s covidem bylo v sobotu v nemocnicích 1989 pacientů, z toho 177 v těžkém stavu. Oproti pátku klesl počet hospitalizací o 200, avšak v mezitýdenním srovnání naopak stoupl o 448. Těžkých případů stále ubývá, před týdnem jich bylo 211.
Od začátku epidemii v březnu 2020 se novým typem koronaviru v Česku prokazatelně nakazily téměř tři miliony lidí. Zemřelo 37.184 z nich.
Související
Kvůli hantaviru není důvod panikařit, tvrdí vědci. Proč tím veřejnost příliš neuklidňují?
Záhadná cesta nové mutace covidu: Cikáda dva roky mutovala v těle pacienta, pak se začala šířit
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump sprostě řval na Netanjahua
před 1 hodinou
Izrael a Libanon souhlasily s omezením bojů, tvrdí Trump. Obě strany přitom dál válčí
před 2 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev. Nejméně deset mrtvých
před 4 hodinami
Počasí bude do pátku nestálé. Slunečné dny bude střídat déšť a bouřky
včera
Kallasová chce, aby EU dohlédla na dohodu mezi USA a Íránem
včera
Česko v neděli zasáhla dvě tornáda
včera
Je dobře, že Írán bude mlčet, raduje se Trump po přerušení rozhovorů
včera
Paris Saint Germain po roce opět slaví titul v Lize mistrů. Ve finále porazil Arsenal až na penalty
včera
Hon na vakcínu odstartoval. Očkování proti ebole vyvíjí vědci z celého světa
včera
Írán zastavuje mírová jednání s USA
včera
Rozhodnutí o přesunu agend z Úřadu vlády na ministerstva je definitivní, řekl Babiš
včera
Chlubí se násilím na internetu, získávají politický vliv. Afriku kromě eboly devastují i ozbrojené gangy
včera
Magyar změní ústavu, aby dosáhl odvolání maďarského prezidenta
včera
Netanjahu nařídil armádě zahájit bombardování Bejrútu
včera
Írán od začátku války zasáhl víc vojenských objektů, než USA dosud přiznávaly
včera
EU zvažuje, že zbaví nároku na ochranu ukrajinské muže v odvodovém věku
včera
Není správné lpět na české koruně, pokud by brzdila rozvoj. Skepsi vůči euru vytváří politici, varoval Pavel
včera
Zelenskyj: Ukrajina naléhavě potřebuje protiraketové střely z USA
včera
Írán si přeje dohodu, tvrdí Trump a mlčí o Kuvajtu. Zasedne RB OSN
včera
USA zaútočily na íránské radary a řídící a velící centra
Americká armáda o víkendu provedla v Íránu údery, které označila za sebeobranu. K této vojenské akci došlo v době, kdy prezident Donald Trump odeslal zpět své návrhy na změny v plánované dohodě. Cílem tohoto dokumentu má být prodloužení stávajícího příměří v regionu a také opětovné otevření strategického Hormuzského průlivu.
Zdroj: Libor Novák