V souvislosti s ohniskem na Dole Darkov přibylo devět nakažených

V souvislosti s ohniskem nákazy covidu-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibylo od neděle devět nakažených - sedm zaměstnanců a dva příbuzní. Pozitivně testováno tam bylo celkem 356 lidí. Mimo ohnisko v Darkově byl dnes v Moravskoslezském kraji hlášen jeden pozitivní pacient. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Mezi pozitivně testovanými je tak 236 zaměstnanců Dolu Darkov, včetně 12 pendlerů, a 114 jejich příbuzných. Šest pozitivně testovaných jsou lidé z jiných firem, které na dole provádějí například údržbu.

Hygienici dnes v OKD zahájili kontrolu protiepidemických opatření na dolech ČSM-Jih a ČSM-Sever. "Kontrola byla zaměřena na dodržování podmínek vstupního filtru, nošení ochranných pomůcek a zajištění prostorové dezinfekce ploch a povrchů. Nařízená opatření jsou dodržována," uvedli hygienici.

Na Dole Darkov začne v úterý druhá etapa plošného testování zaměstnanců, první část se bude týkat asi 250 lidí. Testování má ověřit, zda se nemoc později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvních testech negativní.

V dolech pokračují zpřísněná opatření. Na Dole Darkov se stále netěží a dělají se tam jenom nezbytné práce pro zajištění bezpečného chodu dolu.

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici minulý týden nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Kvůli nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD, musela radnice v Bohumíně uzavřít odbor dopravy. V Orlové zase onemocněla studentka posledního ročníku gymnázia, jejím spolužákům kvůli karanténě hrozil odklad maturity, nakonec ale maturují v samostatné budově.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pacientka nemocnice Trutnov má covid-19, ošetřoval ji nemocný lékař

07.07.2020 16:32 Při druhé vlně testování zdravotníků a pacientů na nákazu covid-19 v krajských nemocnicích v Jičíně…

Vojtěch odmítl, že by se covid-19 na Karvinsku šířil v komunitě

07.07.2020 12:45 Koronavirus se na Karvinsku masivně v komunitě nešíří, dopady na zdraví obyvatel jsou minimální.…

Vojtěch a Babiš jednali s odbory: Odměny dostanou všichni zdravotníci, ne…

07.07.2020 10:56 Odměny za dobu epidemie covidu-19 by měli dostat všichni zdravotníci, kteří byli v té době v…

V Česku přibylo 51 nových případů covidu-19, nejméně za dva týdny

07.07.2020 08:35 Za sváteční pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za víc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy