Ve Středočeském kraji je 55 ohnisek nákazy covidem, nejvíce jich je ve školách

Ve středních Čechách je 55 ohnisek nákazy covidem, většina ve školách. Za uplynulý týden bylo v karanténě 407 tříd, což je přibližně o 60 méně než na konci listopadu. Testy za uplynulý týden odhalily 1865 nakažených žáků a 195 pedagogů.

Nejvíce nakažených školáků je v okresech Praha-východ a Praha-západ, což jsou nejlidnatější středočeské okresy. Kvůli koronaviru bylo uzavřeno přes 30 škol, z toho nejvíc na Mladoboleslavsku, řekla ČTK mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Ve Středočeském kraji je přibližně 800 mateřských škol, více než 560 základních škol a kolem 150 středních škol. Mateřinky navštěvuje asi 50.000 dětí a základní školy přes 130.000 žáků. Středoškoláků je v regionu zhruba 40.000.

Ve středočeských školách nyní hygienici evidují 46 ohnisek nákazy, což je přibližně o 30 méně než na konci listopadu. Ani v jiných organizacích počet nakažených neroste. "V zařízeních sociálních služeb jsou ohniska tři, situace je tedy klidná a mnohem lepší než před rokem ve stejnou dobu, což je dáno především vysokou proočkovaností klientů a zaměstnanců těchto zařízení," uvedla Šalamunová.

Od začátku pandemie testy v nejlidnatějším regionu republiky potvrdily koronavirus u 315.203 lidí. V rizikové věkové kategorii lidí starších 65 let to bylo 39.253 případů. V pondělí přibylo 1462 nakažených, zhruba o 600 méně než před týdnem. Vyléčilo se 281.315 nakažených, s nemocí covid-19 dosud v kraji zemřelo 3744 lidí.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Středočeský kraj

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 1 hodinou

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 10 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy