Volné termíny k antigennímu testu jsou v Praze i na dnešek

Vyšší zájem o antigenní testy v Praze nevzbudila ani možnost jejich častějšího bezplatného podstoupení. Zatímco v polovině prosince byly termíny testů plné, nyní jsou na většině odběrových míst v pražských nemocnicích obsazené jen minimálně, vyplynulo z údajů rezervačních systémů nemocnic. Ode dneška se mohou zájemci antigenním testem otestovat každé tři dny místo dosavadních pěti dní.

V Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze lze antigenní testy podstoupit ještě dnes, vyplývá ze systému určeného k objednávání. Na většinu termínů v tomto týdnu se zatím nikdo nepřihlásil, přestože objednaný termín je zde podmínkou podstoupení testu. V ÚVN bezplatné testy pro lidi se zdravotním pojištěním provádí od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 18:00 a o víkendu do 16:00. Ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) nadále zájemce testují bez rezervace, uvádí nemocnice na webu. Veřejnost se k testům v tamních dvou odběrových místech může dostavit denně od 07:30 do 17:30.

Rovněž Fakultní nemocnice Bulovka nabízí neobsazené termíny. Zájemci o test se mohou objednat na kterýkoliv termín od dnešního odpoledne do nedělního večera. Volné k dnešnímu poledni byly stále všechny termíny. Testuje se denně od 8:00 do 18:00. Podobně nízký zájem je podle rezervačního systému i ve Fakultní Thomayerově nemocnici, kde zájemce antigenním testem testují na nákazu covidem-19 denně od 7:00 do 15:00.

Naopak poměrně vysoký byl dnes dopoledne zájem o testy na odběrovém místě ve Fakultní nemocnici v Motole. Od 7:00 do zhruba 10:30 byly všechny termíny obsazené. V odpoledních hodinách se už ale situace podobá té v ostatních testovacích místech v Praze. K testům se dnes odpoledne do Motola plánuje dostavit jen několik lidí. Po 14:00 se na test objednaly čtyři osoby, testy lze přitom podstoupit denně do 17:00. Ostatní dny v následujícím týdnu je zatím zájem minimální. V úterý je přihlášeno osm zájemců, další dny jsou jejich počty zatím ještě nižší. Nemocnice přitom denně vypisuje zhruba stovku termínů.

Termíny obsazené po celý den vykazuje podle rezervačního systému odběrového místa na antigenní testy jen Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV). V odběrovém pracovišti v Ruské ulici se však antigenní testy provádí jen čtyři hodiny denně v pracovní dny. Obsazeno je až do úterý 9. února, kdy je neobsazených posledních sedm časů testování. Vyšší počet volných míst je až od poloviny měsíce.

Častější bezplatné preventivní testování umožnilo ministerstvo zdravotnictví svým mimořádným opatřením vydaným ve čtvrtek. Úřad jej umožňuje hlavně kvůli výskytu nových mutací koronaviru, které jsou nakažlivější než původní varianta.

V hlavním městě je nyní podle webu ministerstva zdravotnictví 9765 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Od začátku epidemie loni v březnu odhalili hygienici v metropoli přes 109.000 nakažených. V celé zemi je covidem-19 je nyní nakažených zhruba 95.600 lidí. Za neděli v Česku přibylo 2540 potvrzených případů.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Praha

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Írán musí být zastaven, než bude pozdě. Izrael spustil po víkendovém útoku ofenzívu, zatím jen politickou

Izrael spustil po víkendovém íránském útoku také "politickou ofenzívu" proti islámské republice. Uvedl to v úterý izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy