Ostrava - S požárem chaty Barborka, která patří k oblíbeným zastávkám turistů při cestě na Praděd, se potýkají hasiči od dnešní sedmé hodiny. Při požáru nebyl nikdo zraněn, škody ale půjdou do statisíců korun.
U požáru chaty poblíž nejvyšší jesenické hory zasahovalo od dnešního rána sedm jednotek hasičů. Požár ohlásil čtvrt hodiny před sedmou personál chaty, která byla v té době naštěstí bez hostů. Zaměstnancům se podařilo před plameny zachránit sněžný skútr a automobil. Pod kontrolu se podařilo požár dostat před osmou hodinou.
„Hořet začalo patrně v garáži, ale to musí potvrdit nebo vyvrátit vyšetřovatelé. Oheň se rozšířil na dvě garáže a začal se šířit po dřevěném opláštění štítové zdi, kterou poškodil," sdělil mluvčí hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela. V jedné z garáží oheň poničil i sněžnou rolbu.
Oheň navíc pronikl do jednoho pokoje v prvním a do dvou pokojů ve druhém patře. Tady se hasičům podařilo požár zastavit.
Kvůli bezproblémovému průjezdu hasičských vozidel byla určitou dobu zablokována silnice k lyžařskému areálu Praděd od rozcestí Hvězda.
Související
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
Hořelo v Divadle Komedie. Hasiči evakuovali stovky lidí
Aktuálně se děje
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
včera
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
včera
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
včera
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
včera
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
včera
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
včera
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
včera
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
včera
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
včera
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
včera
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
včera
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
včera
Zemřel známý herec Jan Potměšil
včera
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno 16. dubna 2026 23:41
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
16. dubna 2026 21:40
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
Česká republika je připravena aktivně se zapojit do řešení napjaté situace v Hormuzském průlivu. Premiér Andrej Babiš (ANO) po čtvrtečním pražském jednání s generálním tajemníkem NATO Markem Ruttem potvrdil, že Praha má vypracovanou konkrétní nabídku na zajištění bezpečnosti v této strategické námořní cestě. Tento návrh hodlá česká vláda oficiálně představit na páteční mezinárodní videokonferenci.
Zdroj: Libor Novák