Recidivista Doležal nedostane odškodné za autíčka. Tak chce žalovat drzá média

Praha - Recidivista Adolf Doležal (64) neuspěl se žalobou na ministerstvo spravedlnosti, 200 tisíc korun jako odškodné za ztrátu tašky se 40 autíčky a dalšími věcmi tak musí oželet.

Odvolací Městský soud v Praze dnes pravomocně potvrdil, že mužův nárok je promlčený.

"Já nechci vůbec nic, já chci jenom svoje věci. Jestli se ztratily nebo je někdo lohnul, tak ať mi daj přiměřený peníze a já půjdu dál světem, že jo," řekl soudcům Doležal, kterého přivedla ozbrojená eskorta zakuklených příslušníků Vězeňské služby. Muž je totiž v současné době ve vězení a figuruje tam na seznamu nebezpečných osob, ačkoliv se pohybuje o berlích.

Žalobu na ministerstvo Doležal podal už v roce 1998. Vylíčil v ní, že když byl o pět let dříve převezen z výslechu na policii do vazby v ruzyňské věznici, dozorce mu bez sepsání protokolu o odebrání věci vzal tašku s autíčky, osobními doklady, prstenem ze žlutého kovu, hodinkami, několika magnetofonovými kazetami, holicím strojkem, manikúrou či psacím strojem.

Řízení o žalobě bylo řadu let přerušeno. Obvodní soud pro Prahu 6 pak loni rozhodl, že nárok je promlčený, protože Doležal podal žalobu pozdě. Odvolací senát dospěl ke stejnému závěru.

Recidivista vede řadu občanskoprávních sporů. Dnes ani nevěděl, kvůli kterému byl předvolán. "No jistě, že na žalobě trvám. Oni mě okradli," uvedl, když mu soudce připomněl jeho požadavek. Zároveň prohlásil, že bude žalovat novináře o 500 milionů korun, protože ho uráží, jak o jeho případu referují. "Ta auta tehdy stála 4500 až 7000 korun, hodinky byly koupené v Paříži. Tisk je tak drzý, že o tom píše, jako by mi ukradli nějaký autíčka za tři koruny," stěžoval si. O "dětských autíčcích" přitom hovoří i rozsudek.

Související

Ilustrační foto

Recidivista střílel ze samopalu na dodávku bezpečnostní služby, dostal 25 let

Praha - S pětadvacetiletým trestem odešel ve středu od pražského městského soudu recidivista Adolf Doležal. Pětašedesátiletý muž měl společně s komplicem Janem Čechem, který dostal dvanáctiletý trest, před třemi lety přepadnout dodávku bezpečnostní služby. Na její posádku dokonce Doležal střílel ze samopalu. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Více souvisejících

Adolf Doležal (recidivista) soudy Ministerstvo spravedlnosti

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy