Recidivista střílel ze samopalu na dodávku bezpečnostní služby, dostal 25 let

Praha - S pětadvacetiletým trestem odešel ve středu od pražského městského soudu recidivista Adolf Doležal. Pětašedesátiletý muž měl společně s komplicem Janem Čechem, který dostal dvanáctiletý trest, před třemi lety přepadnout dodávku bezpečnostní služby. Na její posádku dokonce Doležal střílel ze samopalu. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Doležal už byl trestán. Soud jej poslal za mříže, když při loupežném přepadení spořitelny před 17 lety prostřelil sklo a smrtelně zranil zaměstnankyni spořitelny. Kromě přepadení dodávky jej ve středu soud odsoudil také za přepadení herny ve středočeských Voticích.

Při přepadení dodávky v Praze na Zličíně i herny ve Voticích měli na sobě Doležal a jeho komplic Jan Čech černé kombinézy s nápisem Policie. Při přepadení herny tvrdili, že v ní hledají drogy. Místo toho ale vybrali trezor. Na zaměstnance bezpečnostní služby zase namířili samopaly a požadovali, aby jim vydali peníze.

Doležal ale na zaměstnance bezpečnostní agentury začal střílet. Těm se naštěstí podařilo zavřít pancéřové dveře a ujet. Teď si pětašedesátiletý recidivista vyslechl přísný trest. Soud mu přičetl i pokus o vraždu.

Jeho komplic Jan Čech si u soudu za přepadení dodávky a herny vyslechl dvanáctiletý trest. S tříletou podmínkou odešel další obviněný, Ondřej Voráč, který při přepadení dělal řidiče. Ten ještě může mluvit o štěstí. Adolf Doležal je totiž v dalším procesu podezřelý, že připravoval vraždu Voráče i jeho rodiny.

Související

Více souvisejících

Adolf Doležal (recidivista) loupež

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy