Samopal mi podstrčila policie. Doležal u soudu napadl žalobu, hrozí mu výjimečný trest

Praha - Recidivista Adolf Doležal (65) dnes při závěrečné řeči zpochybnil práci policie i státního zástupce. Muži hrozí výjimečný trest vězení za přepadení na pražském Zličíně, žalobce navrhl 21 let.

Soudce Doležalovi nedovolil několikahodinový projev dokončit, protože urážel soudní znalce a hovořil o věcech nesouvisejících s trestním řízením.

Podle obžaloby přepadl Doležal společně s dalším recidivistou Janem Čechem a s řidičem Ondřejem Voráčem 25. března 2013 před obchodním domem IKEA pancéřovanou dodávku bezpečnostní agentury Loomis. Rozvážela 13 milionů korun a zároveň svážela tržby. Doležal s Čechem, oblečení do policejních kombinéz a maskovaní kuklami, prý na vůz namířili samopaly. Doležal poté - údajně v rozporu s předchozí dohodou s ostatními - vypálil na vůz minimálně deset střel, přičemž jedna z nich pronikla do auta.

"Doložte mi jakoukoliv předchozí dohodu. To je lež," vyzval soud Doležal. Na místě přepadení prý v dané době vůbec nebyl. "Žádnou zbraň jsem nikdy nepřechovával. Mám jedinou pistoli a ta je plynová. Samopal mi podstrčila při domovní prohlídce policie," prohlásil dále muž.

Tvrzení, že by střelba na dodávku se dvěma lidmi měla být pokusem o vraždu, zcela odmítl. "Oba měli pancéřové vesty a pistole. Je proto velmi nepravděpodobné, že by byli nějak zraněni, natož zavražděni," konstatoval.

Související

Ilustrační foto

Recidivista střílel ze samopalu na dodávku bezpečnostní služby, dostal 25 let

Praha - S pětadvacetiletým trestem odešel ve středu od pražského městského soudu recidivista Adolf Doležal. Pětašedesátiletý muž měl společně s komplicem Janem Čechem, který dostal dvanáctiletý trest, před třemi lety přepadnout dodávku bezpečnostní služby. Na její posádku dokonce Doležal střílel ze samopalu. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Více souvisejících

Adolf Doležal (recidivista) soudy přepadení

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy