Brno - Bývalý radní v městské části Brno-jih Pavel Reich (Zelená Republika) podal trestní oznámení na kolegu z rady Ivana Konečného (ANO). Prý ho před jeho domem napadl. Podle policie se ale jedná pouze o přestupek.
Potyčka se stala v půli září. Reich pak skončil v pracovní neschopnosti s pohmožděninami na hlavě. Vážnější zranění ale neměl. "Z lékařských zpráv nic nenasvědčovalo tomu, že by se stal trestný čin. Proto jsme věc ukončili jako přestupek a postoupili to přestupkové komisi," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Cejnková.
Starosta městské části Brno-jih Daniel Kypr (ANO) informoval magistrát o podjatosti vzhledem k tomu, že v celé záležitosti figurují dva zastupitelé městské části. Konečný je navíc jeho stranickým kolegou. Proto případ dostala jiná přestupková komise než v Brně-jihu.
"Požádal o určení jiného správního orgánu. Magistrát proto určil Komisi k projednávání přestupků v městské části Brno-Bohunice," sdělila ČTK Kateřina Gardoňová z tiskového střediska brněnského magistrátu.
Reich se závěrem policie nesouhlasí. "Pokud kdokoliv vnikne na cizí pozemek a někoho tam napadne, evidentně tam šel s myšlenkou ho napadnout. A pokud je to hodnoceno jen jako přestupek, člověk už si může dovolit opravdu cokoliv. Může někoho napadnout, pak dostat jen pokutu a jít znovu někoho napadnout," uvedl Reich. Se závěrem se smířit nechce. "Pokud se s tím policie vypořádala takto pohodlně, obrátím se na Generální inspekci bezpečnostních sborů," dodal Reich.
Související
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy
před 1 hodinou
Předpověď počasí na nový týden. Orámují ho tropy
včera
Problém číst či soustředit se. Princezna Kate zavzpomínala na boj s rakovinou
včera
Vedra a sucho dál sužují zemi. Stát se snaží pomoci se zadržováním vody v krajině
včera
Knihovna bez Havla. Začne nová éra, dohoda s Havlovou nevyšla
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka představil první odhady
včera
Ještě letos vyprší platnost téměř 300 tisíc řidičáků. Na úřad kvůli výměně nemusíte
včera
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
včera
Maximum možného. Do lékáren míří tisíce balení léku na rakovinu prsu
včera
Česko hodlá investovat stovky milionů korun do vodních nádrží
včera
Kde se v Česku vykoupat? Dejte si pozor. Na několika místech platí zákaz
včera
Tropické počasí je zpět. Pondělí bude ještě teplejší, potvrzuje výstraha
včera
Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko
včera
Policie vyšetřuje útok v Tanvaldu jako dvojnásobný pokus o vraždu
včera
Záhada muže z Krkonoš objasněna. Policisté už vědí, co je zač
včera
Hormuz se neotevře okamžitě, varuje Írán navzdory pokroku v jednáních
8. srpna 2026 21:49
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
8. srpna 2026 20:05
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
8. srpna 2026 19:16
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
8. srpna 2026 18:02
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
Bývalému princi Andrewovi mohou po nástupu nového britského premiéra Andyho Burnhama do Downing Street hrozit další problémy. Burnham by totiž podle zástupkyně obětí sexuálního násilí mohl souhlasit s veřejným vyšetřováním aktivit amerického finančníka Jeffreyho Epsteina ve Velké Británii.
Zdroj: Lucie Podzimková