Jablonec nad Nisou - Miroslav Pelta rezignoval na místo v dozorčí radě Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ), kde zastupoval menšinového vlastníka, kterým je Jablonec. Bývalý šéf českého fotbalu čelí trestnímu stíhání.
Městské zastupitelstvo dnes vybralo Peltova nástupce, v dozorčí radě by jej měl nahradit zastupitel za KSČM František Pešek. „Má s touto firmou dlouholeté zkušenosti," řekl ČTK primátor Jablonce Petr Beitl (ODS). Peška v dozorčí radě musí ještě potvrdit valná hromada dopravního podniku.
Své rozhodnutí o rezignaci dnes Pelta komentovat nechtěl. "Rozhovory do médií nyní neposkytuji," řekl ČTK.
Pelta čelí obvinění z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Měsíc strávil ve vazbě, odkud byl propuštěn na začátku června a je vyšetřován na svobodě. Z vazby rezignoval na funkci předsedy fotbalové asociace. Vzdal se také funkce místopředsedy Českého olympijského výboru.
Pelta i dál zůstává zastupitelem Jablonce a vede fotbalový klub v Jablonci, i když oficiálně v jeho vedení žádnou funkci nezastává. Je také místopředsedou České unie sportu (ČUS).
Související
Pelta zná nástupní den do vězení. Mezitím měl být hospitalizován na JIP
Pelta nemusí Jablonec opouštět. Kyvadlo poměrů českého fotbalu se vrací do starých časů
Miroslav Pelta , kauza dotací pro sport
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
před 1 hodinou
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
před 2 hodinami
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
před 3 hodinami
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
před 3 hodinami
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
před 4 hodinami
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
před 5 hodinami
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
včera
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
včera
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
včera
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
včera
Policie objasnila vraždu novorozence na Sokolovsku. Matce hrozí až doživotí
včera
Zemřela Zdena Mašínová
včera
Útěk z vězení nevyšel. Zločinec si pobyt na Pankráci zřejmě prodlouží
včera
Deštivé počasí pokračuje. Meteorologové prozradili, kde má napršet nejvíc
včera
Napětí na Blízkém východě roste: Írán po nočních útocích zvažuje konec mírových jednání
včera
Parlamentní volby v Izraeli se blíží. Netanjahu potvrdil kandidaturu, jistotu výhry ale nemá
včera
Maďarsko už problémy nedělá. Mezi EU a Ukrajinou přesto roste napětí
včera
Ukrajinské střely Flamingo pronikly hluboko do ruského vnitrozemí, zasáhly továrnu na drony
včera
Trump: Teheránu trvalo vyjednávání o dohodě příliš dlouho, bude za to muset zaplatit
včera
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
V Severním Irsku vypukly násilné protiimigrační protesty, které vyvolaly výzvy krajně pravicových aktivistů v reakci na pondělní útok nožem. Dav, v němž se nacházeli maskovaní muži, v úterý večer zapaloval auta i domy a blokoval silnice v Belfastu a jeho okolí. K nepokojům došlo jen několik hodin poté, co k pouličním akcím vyzvali například Elon Musk nebo Tommy Robinson. Demonstranti mimo jiné unesli a zapálili autobus na Newtownards Road ve východním Belfastu, přičemž nad hořícími vozy v dalších čtvrtích musel hlídkovat policejní vrtulník.
Zdroj: Libor Novák