Brno - Brněnští taxikáři v pondělí mezi 12:00 a 14:00 podpoří pražské kolegy v jejich sporu s Uberem a projedou pomalu moravskou metropolí. V Praze řeší legálnost provozu Uber již řadu měsíců soud a dosud nerozhodl. V Brně začal Uber jezdit letos 1. února a v červenci soud zakázal jeho služby předběžným opatřením.
Podle informací na facebookovém profilu Sdružení českých taxikářů půjde v Brně o jízdu poklidnou a pomalou, ne však zdržující. Auta projedou po části velkého brněnského okruhu, který bývá ve všední den velmi zatížený.
Podle předsedy Cechu Taxi Czech Republic Radka Koláře jde v Brně o iniciativu zdola napříč řidiči a dispečinky, řekl ČTK. V poledne mají brněnští taxikáři vyjet z parkoviště u koupaliště Riviéra a pokračovat na letiště v Tuřanech přes Poříčí, Opuštěnou, Ostravskou a Řípskou a po stejné trase se pak vydají zpět. Vzhledem k tomu, že nejde o shora organizovanou akci, netroufá si Kolář odhadnout, kolik taxikářů v Brně pojede. Může jít o několik málo desítek, ale klidně i o mnoho desítek až stovek.
Pražští taxikáři se rozhodli blokovat dopravu na letiště pomalou jízdou od 10:00. Jde zatím o vyvrcholení jejich snah upozornit na podle nich nekalou konkurenci v podobě služby Uber. Její řidiči nabízejí de facto stejnou službu, tedy objednanou jízdu z místa na místo za úplatu. Chybí jim však taxametr, taxikářské zkoušky a další povinnosti vyplývající ze silničního zákona.
Sporem mezi taxikáři a Uberem se bude ve čtvrtek zabývat na Úřadu vlády také expertní skupina pod vedením vládního zmocněnce pro digitální agendu Ondřeje Malého. Účastníci schůzky mají připravit návrh možných řešení sporů a domluvit se na zapojení dotčených ministerstev. Náměstek pražské primátorky a pražský lídr ČSSD pro sněmovní volby Petr Dolínek na sociálních sítích uvedl, že hodlá navrhnout nahrazení taxametrů chytrými aplikacemi.
Související
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
Aktuálně se děje
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
11. července 2026 19:04
Pavel by byl rád, kdyby se spor mezi ním a Babišem uklidnil
Prezident Petr Pavel se domnívá, že by se po summitu NATO mohla situace mezi ním a premiérem Andrejem Babišem (ANO) uklidnit. Podle Pavla je stále možné se na řadě věcí pragmaticky domluvit.
Zdroj: Jan Hrabě