Šumperk - U rozsáhlého požár rodinného domu a přístavby v Hynčině na Šumpersku zasahovalo v noci na dnešek 60 hasičů z Olomouckého a Pardubického kraje. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Příčina požáru se vyšetřuje.
Hořet začalo krátce před půlnocí. V době příjezdu prvních jednotek byl dům zcela pohlcován ničivými plameny.
"V objektu se z obyvatel nikdo nenacházel, v sousedící rovněž hořící přístavbě se nacházelo poměrně velké množství domácích zvířat a větší část se hasičům postupně podařilo zachránit," uvedl informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Záchranné složky zalarmoval soused, který si všiml hustého dýmu vycházejícího z oken domu. "V době vzniku požáru v domě nocovaly dvě ženy. Žádná z osob neutrpěla zranění," uvedla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
Na místo dorazili pracovníci energetické společnosti a objekt odpojili od přívodu elektrického proudu. Na místě byl i chemický speciál, který zasahujícím hasičům dovezl zásoby dýchací techniky. Část hasičů zůstala na místě až do dnešních ranních hodin. Škoda byla vyčíslena na 750.000 korun, nikdo nebyl zraněn.
Související
Nebezpečně vyhlížející požár na Letné. Plameny ohrožují domy
Psychiatrickou léčebnu v Bohnicích zachvátil tragický požár. Jedna osoba zemřela
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Putin využívá války v Íránu. Snaží se vykreslit jako mezinárodní mírotvůrce
před 1 hodinou
Nový íránský vůdce Modžtaba Chameneí byl zraněn při útocích
před 2 hodinami
Írán zaminoval Hormuzský průliv
před 3 hodinami
Výhled počasí až do Velikonoc. Dramatické výkyvy se nečekají
včera
Trump varoval Írán. Miny v průlivu povedou k nevídaným následkům
včera
Snowboardistka Maděrová druhým místem Špindlerův Mlýn nezklamala
včera
Fico tvrdí, že EU je ve sporu s Ukrajinou na straně Slovenska
včera
Šéf ČT nesouhlasí s končícím Moravcem. Pravidla platí pro všechny, řekl
včera
Zemřel cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek. Bylo mu 79 let
včera
Stylové zakončení životní sezóny. Rychlobruslař Jílek získal stříbro na MS ve víceboji
včera
Britové posílají jednu válečnou loď blíž k Íránu. Trump je předtím kritizoval
včera
Další důkaz jarního počasí. Meteorologové ale přišli i s varováním
včera
Trumpův plán na zastavení financování ruské válečné mašinérie se útokem na Írán zhroutil
včera
Modžtaba Chámeneí stojí v čele Íránu 48 hodin. Za celou dobu ho ale nikdo neviděl
včera
Nebezpečně vyhlížející požár na Letné. Plameny ohrožují domy
včera
Hegseth varoval Rusko, aby se do války s Íránem nezapojovalo. Íránské duchovní označil za zbabělce
včera
CNN: Letecké údery jaderný program nezastaví. USA zvažují nasazení pozemní armády v Íránu
včera
Írán vyhrožuje likvidací Trumpa. Válka podle Teheránu ani zdaleka nekončí
včera
USA a Izrael selhaly, režim nepadnul. Útoky na okolní země jsou sebeobrana, tvrdí Írán
včera
Politico: Merz chce zabránit příklonu Babiše k radikálním postojům Slovenska a Maďarska
Německý kancléř Friedrich Merz se po vnitrostátních politických peripetiích vrací k řešení palčivých otázek světové politiky. Hlavním tématem dne je dramatický nárůst cen energií vyvolaný válečným konfliktem v Íránu. Čelní představitelé členských států Evropské unie svolali na úterý mimořádné digitální jednání, aby koordinovali postup proti zdražování. Německo spolu s Itálií a Belgií na schůzce prosazuje společnou strategii, která by ulevila evropskému hospodářství.
Zdroj: Libor Novák