V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na Českolipsku napadl pes. Na webu to uvedla policie Libereckého kraje, která teď zjišťuje, zda seniorka zemřela kvůli zraněním, jež jí argentinská doga způsobila. Policisté už vědí, komu pes patří, a předběžně ho vyslechli.
"Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování, která bude nyní zjišťovat souvislost mezi zraněními, které žena utrpěla a jejím úmrtím. Za tímto účelem si vyžádáme znalecké posudky z oboru zdravotnictví. Právní kvalifikaci případu určíme až po nashromáždění všech potřebných podkladů," uvedla na webu policejní mluvčí Ivana Baláková.
Útok se odehrál ve středu po poledni, žena šla po cestě s chodítkem, když ji argentinská doga napadla. Pes ženu srazil, začal ji kousat a vláčet po zemi. Napadené pomohli dva místní, kteří zvíře odehnali a o zraněnou se postarali, než přijela sanitka.
"Pes seniorku pokousal v obličeji, na temeni hlavy, na nohách a na rukách. Zranění si vyžádala její hospitalizaci na traumatologickém oddělení českolipské nemocnice. Vzhledem k prožitému stresu je na tom paní i velmi špatně psychicky," uvedla policie po útoku.
Majtel psa podle vyšetřovatelů zdůrazňoval, že mu pes utekl poprvé. "Někteří obyvatelé Pihelu však policisty informovali o tom, že tu doga pobíhala po veřejné cestě a naháněla lidem strach v minulosti už vícekrát," uvedla Baláková. Dodala, že za chování psů vždy plně odpovídají majitelé, takže vlastníkovi psa hrozilo trestní stíhání už po útoku.
Související
Dnes je Mezinárodní den psů. Nejvěrnější psí přítel člověka uhynul před 90 lety
Pes měl stahovací pásky na čumáku a svázané nohy. Majiteli hrozí až tři roky vězení
Psi , Česká Lípa , Liberecký kraj
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 1 hodinou
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 3 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 3 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 4 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 7 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
Král Karel III. výslovně odsoudil "ruskou agresi" během státní návštěvy německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Panovník slíbil, že obě země jsou připraveny "posílit Evropu" proti hrozbě další ruské agrese a že obě národy "stojí" při Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák