Deseti lidem, které policie zadržela při čtvrtečních demonstracích příznivců a odpůrců SPD na Václavském náměstí, hrozí za neuposlechnutí policejní výzvy pokuta do výše 10.000 korun. Policie kvalifikovala jejich počínání jako přestupek proti veřejnému pořádku, a věc tak bude projednávat správní úřad.
SPD ve čtvrtek pořádala při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby demonstraci proti "diktátu Evropské unie", které se zúčastnilo několik stovek lidí.
Na Václavském náměstí se zároveň shromáždili i názoroví odpůrci strany, kteří se snažili akci hnutí přehlušit. Policisté je z horní části náměstí vytlačili s odůvodněním, že vytrvale narušovali řádně oznámenou akci. Deset lidí zadrželi za neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Podle policie nebyl při zásahu nikdo zraněn.
VIDEO: Policisté ze Speciální pořádkové jednotky museli na Václavském náměstí zakročit proti účastníkům protidemonstrace, kteří neuposlechli výzev. Dav byl vytlačen z horní části Václavského náměstí. Deset lidí bylo podle @PolicieCZ zajištěno. https://t.co/4MVnwCP3Fi pic.twitter.com/5672aI1urf
— Týdeník Policie (@TydenikPolicie) 25. dubna 2019
"Všechny zajištěné osoby byly po provedení nezbytných úkonů ze služebny propuštěny," sdělila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Doplnila, že zákon výslovně uvádí, že neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci je přestupkem.
Související
Šichtařová úplně končí v politice. Nezmění ji ani volby, prohlásila
Šichtařová avizuje konec v Poslanecké sněmovně. Změna se nepodaří, vysvětlila
Svoboda a přímá demokracie (SPD) , Demonstrace , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 2 minutami
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
před 1 hodinou
Nevíme, co Trump vlastně chce, spolupráce uvízla na mrtvém bodě, říkají evropští lídři
před 2 hodinami
HRW: Izraelská armáda použila v obydlených oblastech jižního Libanonu bílý fosfor
před 3 hodinami
Nejmladší premiérka v historii Dánska končí. Mette Frederiksenová podala demisi
před 4 hodinami
Teherán zveřejnil svůj mírový plán. USA poslal podmínky, za jakých ukončí válku
před 5 hodinami
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
před 5 hodinami
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
před 6 hodinami
Narušení dopravy v Hormuzském průlivu může mít pro globální obchod hluboké následky, varují experti
před 7 hodinami
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
před 7 hodinami
Hormuzským průlivem proplouvají první tankery. Nepřátelské státy musí za průjezd zaplatit
před 7 hodinami
Novinky o počasí. Nového sněhu bude až 30 centimetrů, platí varování
před 8 hodinami
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
před 9 hodinami
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
před 9 hodinami
Trump vyjednává jen sám se sebou, vzkazuje Teherán k dohodě. Válka s Íránem je nezákonná, přisadilo si Španělsko
před 10 hodinami
Diplomaté jsou skeptičtí: Trumpův mírový plán je rok starý, pro Írán byl těžko přijatelný
před 11 hodinami
Likvidace jaderného programu výměnou za konec sankcí. Unikly první detaily íránského mírového plánu
před 12 hodinami
Trump: Válku s Íránem jsme vyhráli. Teherán zoufale touží po dohodě
před 13 hodinami
NASA představila první konkrétní plány na kolonizaci Měsíce
před 14 hodinami
Počasí přinese sněžení do části republiky. Spadne až 20 centimetrů sněhu
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
Kriminalisté se od nočních hodin zabývají případem vraždy na ubytovně v jihočeských Prachaticích. Podezřelým v případu je cizinec, útočit měl nožem. Okolnosti tragické události jsou předmětem vyšetřování.
Zdroj: Jan Hrabě