Praha - Vláda mění systém daní a pražským městským částem ubývají peníze. Aby naplnily své pokladny, navrhují zvýšit daň z nemovitostí. Starosta Prahy 1 by ji chtěl zvýšit dokonce až pětkrát. Informuje o tom ČTK.
Mnohá města koeficient výběru daně z nemovitosti už mnohokrát upravovala, Praha k tomuto kroku zatím nesáhla. Proto hlavní město rozeslalo městským částem návrh na jeho zvýšení. A ty neváhají, zda ho zvýšit, ale přou se, o kolik.Praha 1 a Praha 2 svorně navrhují trojnásobný koeficient, tedy třikrát vyšší daň. A Praha 5 a 7 se zvyšováním souhlasí, i když se ještě nevyjádřila, o kolik by se mělo platit více.Starostové o navyšování budou podle zjištění ČTK jednat koncem srpna, jejich shodu musí následně potvrdit vedení města. Je pravděpodobné, že se dohodnou, protože částky vybrané tímto způsobem zůstavají v městských pokladnách. A protože ani městské části neminula ekonomická krize a stát jim mnohdy snížil dotace, peníze navíc se jim hodí.Praha 2 například letos na dotacích dostala o 45 milionů méně. Podle jejího starosty Jiřího Paluska (ODS) je na tom hůř už jen Praha 1. Pokud by se koeficient zvýšil třikrát vybrala by městská část na daních 60 milionů korun.Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) dokonce navrhuje až pětinásobný růst. Ale je ochotný ustoupit na trojnásobný.
Související
K paušální dani se dosud přihlásilo 37.493 živnostníků, termín končí dnes
USA vyšetřují plány Česka a dalších zemí na zavedení digitální daně
daň , nemovitosti , Praha
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Izrael zlikvidoval velitele íránského námořnictva, který stál za blokádou Hormuzského průlivu
před 46 minutami
Chladné počasí umocní silný vítr. Meteorologové vydali varování
před 1 hodinou
Írán je šílený národ a vy jste absolutně nic neudělali, naštval se Trump na NATO
před 1 hodinou
AfD má plán, jak uspět ve volbách. Distancuje se od Trumpa
před 2 hodinami
Trump trvá na svém: Írán chce dohodu, i když to popírá. Pokud se nevzdá, rozpoutáme peklo
před 3 hodinami
Mír není na dohled. Cesta k ukončení války mezi USA a Íránem naráží na zásadní překážky
před 4 hodinami
Vance pojede do Maďarska. Osobně podpoří Orbána před volbami
před 6 hodinami
Počasí bude do konce března chladné. Teploty citelně klesnou
včera
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
včera
Nevíme, co Trump vlastně chce, spolupráce uvízla na mrtvém bodě, říkají evropští lídři
včera
HRW: Izraelská armáda použila v obydlených oblastech jižního Libanonu bílý fosfor
včera
Nejmladší premiérka v historii Dánska končí. Mette Frederiksenová podala demisi
včera
Teherán zveřejnil svůj mírový plán. USA poslal podmínky, za jakých ukončí válku
včera
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
včera
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
včera
Narušení dopravy v Hormuzském průlivu může mít pro globální obchod hluboké následky, varují experti
včera
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
včera
Hormuzským průlivem proplouvají první tankery. Nepřátelské státy musí za průjezd zaplatit
včera
Novinky o počasí. Nového sněhu bude až 30 centimetrů, platí varování
včera
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
Éra postupného zlevňování energií, která trvala poslední tři roky, je u konce. Prvním velkým dodavatelem na českém trhu, který se rozhodl promítnout napětí na světových trzích do svých ceníků, je společnost innogy. Od pondělí si noví zákazníci, kteří hledají jistotu fixní ceny, připlatí za elektřinu i plyn stovky korun.
Zdroj: Libor Novák