Praha - Druhé stupně povodňové aktivity platí ve čtvrtek ráno v povodí několika řek na jihu a západě Čech a a také na Pardubicku. Vyplývá to z informací jednotlivých povodí s tím, že situace by se měla přes den stabilizovat, ale večer mají přijít opět srážky.
V noci na čtvrtek hladiny na většině tocích poklesly, třetí stupeň neplatí ráno už na žádné řece.
Druhé stupně platily ráno tak v západních Čechách na Úslavě v Prádle, na Úhlavě v Přešticích, na jihu Čech na Lužnici v Bechyni, na Smutné v Ratajích, na Malši v Roudné a také na Doubravě v Pařížově na Chrudimsku. Na řadě tocích v povodí Vltavy, Berounky, Sázavy i Vltavy a Labe je první stupeň.
Nově byl ve čtvrtek ráno dosažen druhý stupeň povodňové aktivity také na Dyji v Podhradí nad Dyjí. Informovala o tom mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková s tím, že na horních částech Rakouské i Moravské Dyje už je po kulminaci, tak se nepředpokládá, že by se situace měla výrazně zhoršovat.
"Ve vodním díle Vranov máme vzhledem k upuštěné hladině dostatek prostoru pro převedení zvýšených průtoků, nebudeme tedy zatím zvyšovat odtok z přehrady," řekla Tomíčková.
Varování ČHMÚ před vzestupem hladin řek platí nově do odvolání a také kromě Jihočeského, Plzeňského, Středočeského kraje a Prahy, rovněž pro kraj Pardubický, Královéhradecký a Vysočinu.
Související
Počasí se má uklidňovat. Povodňová hrozba vyvrcholí ještě dnes
Novinky o počasí. Meteorologové rozšířili varování před povodněmi
Povodně , jižní čechy , Počasí
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
před 52 minutami
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
před 1 hodinou
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
před 2 hodinami
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
před 2 hodinami
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
před 3 hodinami
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
včera
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
včera
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
včera
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
včera
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
včera
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
včera
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
včera
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
včera
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
včera
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
včera
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
Americký prezident Donald Trump, který Viktora Orbána v předvolební kampani hlasitě podporoval, reagoval na zprávu o jeho porážce velmi neobvyklým způsobem. Zatímco z celého světa přicházely gratulace vítěznému Péteru Magyarovi, v Bílém domě zavládlo nezvyklé ticho. Když se nakonec novináři pokusili získat Trumpovo vyjádření přímo, dočkali se překvapivé scény, která nyní zaplavuje sociální sítě.
Zdroj: Libor Novák