Pec pod Sněžkou - Penzionem Modřín v krkonošské Velké Úpě, který v létě odmítl při Svatovavřinecké pouti pohostit prezidenta Miloše Zemana s doprovodem, se zabývá policie. Spolumajitelka penzionu Agnieszka Pallová čelí trestnímu oznámení pro podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. V úterý Pallovou vyslechla trutnovská policie. Penzion po udáních také prověřují kontroly různých státních institucí. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.
Pallovou a jejího manžela v létě oslovila radnice v Peci pod Sněžkou, aby připravili pohoštění pro prezidenta a jeho doprovod při srpnové pouti na Sněžku. Majitelé Modřínu to odmítli s tím, že se Zemanem nesouhlasí. Následně se na webových stránkách penzionu objevila zmínka, že všichni příznivci pravice dostanou v podniku slevu 20 procent. A právě kvůli tomu nyní Pallová čelí trestnímu oznámení, uvedl server.Podle Aktuálně.cz policie hodlá vyslechnout také webmastera, který webové stránky penzionu administruje. Trestní sazba u podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod činí až šest let vězení.Pražský hrad odmítl, že by spolu anonymní trestní oznámení, pravidelnější kontroly úřadů a to, že penzion v srpnu odmítl obsloužit prezidenta, nějak souvisely. "Trestní oznámení ani probíhající kontroly nemají žádnou souvislost s tím, že pan prezident nebyl na chatě pohoštěn," řekl Aktuálně.cz mluvčí Jiří Ovčáček.Pallová podle serveru předpokládala, že policie trestní oznámení odloží. "Tuhle profesi nemůžete poctivě dělat bez dobrého vztahu k lidem. A je snad sleva pro pravicové voliče podněcováním k nenávisti?" uvedla. Tvrdí, že ani neví, kdo výzvu na stránky penzionu pověsil. "Už jsme ji ostatně odstranili," uvedla.Pallová díky výslechu zná jméno člověka, který na ni trestní oznámení podal. Policie ji však upozornila, že jej nemůže zveřejňovat.Od doby, kdy prezidenta v penzionu odmítli, prý další stížnosti a anonymní udání na penzion dostávají úřady, takže kontroly si podle serveru v penzionu podávají dveře. "Doslova jedna za druhou. Ať již z obchodní inspekce, hygieny, anebo živnostenského úřadu," řekla Pallová.Pallová prý předpokládala, že policie trestní oznámení odloží. "Tuhle profesi nemůžete poctivě dělat bez dobrého vztahu k lidem. A je snad sleva pro pravicové voliče podněcováním k nenávisti?," uvedla. Tvrdí, že ani neví, kdo výzvu na stránky penzionu pověsil. "Už jsme ji ostatně odstranili," uvedla.
Policii ani státní zástupkyni spolumajitelka penzionu nic nezazlívá, chápe, že dělají jen svou práci. "Ale místo aby se věnovali opravdu důležitým trestním věcem, musí se zabývat odmítnutím prezidenta nebo údajným podněcováním k nesnášenlivosti," dodává rozčarovaně hoteliérka.
Policejní poručík Petr Málek výslech nekomentoval: "Dnes jsem vyslechl osobu kvůli paragrafu 356 trestního zákona. A je pouze na ní, pokud vám k tomu řekne víc. Já ale nemohu," omluvil se jenom a zavěsil.
A úterní předvolání Agniezsky Pallové na policii je jenom jedním příkladem nepříjemností, které je od srpna potkaly. Další stížnosti dostávají úřady, takže kontroly si v jejich Modřínu podávají dveře.
"Doslova jedna za druhou. Ať již z obchodní inspekce, hygieny, anebo živnostenského úřadu," říká Agnieszka Pallová a její manžel dodává: "Za pětadvacet let, co tu podnikáme, takovou vlnu kontrol nepamatujeme."
Související
Pavel chce, aby Česko i nadále bylo bezpečnou a prosperující zemí
Motoristé a SPD se nebrání společnému prezidentskému kandidátovi
Aktuálně se děje
před 40 minutami
O žalobě Pavla na vládu už informují i světová média
před 1 hodinou
Londýn se v extrémním počasí doslova vaří, lidstvo čelí souběhu dvou krizí, varoval šéf OSN
před 2 hodinami
Evropská unie čelí vlně kritiky. Plánuje se setkat s delegací Tálibánu
před 3 hodinami
Za žalobu si může vláda sama. Opozice se ve sporu s koalicí postavila za Pavla
před 3 hodinami
Pavel podal k Ústavnímu soudu kompetenční žalobu na vládu
Aktualizováno před 3 hodinami
Policejní manévry kvůli ozbrojenému muži. Naposledy byl viděn v Brandýse nad Labem
před 4 hodinami
Počasí: Evropu zasáhla vlna extrémních veder. Umírají děti i senioři, ptáci nepřežijí v hnízdech, zasedají krizové štáby
před 5 hodinami
Favorit je jasný. Burnham má nahradit Starmera, před pár dny uspěl u voleb
před 5 hodinami
Šest premiérů za sedm let. Proč si Británie nedokáže udržet stabilní vedení?
před 7 hodinami
Výhled počasí do poloviny července. Extrémní teplo časem odezní
včera
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
včera
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
včera
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
včera
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
včera
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
včera
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
včera
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
včera
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
včera
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno včera
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
Britský premiér Keir Starmer dal za pravdu spekulacím z posledních dní, když v pondělí oznámil rezignaci na post ministerského předsedy. Informovala o tom britská BBC. Starmer skončí i v čele labouristů, které v následujících dnech a týdnech čeká hledání nového lídra.
Zdroj: Lucie Podzimková