Praha - Jak ukázal aktuální exkluzivní průzkum společnosti SANEP, který se zaměřil na hodnocení dvanácti primátorů krajských měst a dále Prahy a největšího města Středočeského kraje Kladna, největší oblibě se těší primátor Brna Roman Onderka, s nímž je v souhrnu spokojeno 49,7% dotázaných obyvatel Brna.
Do průzkumu společnosti SANEP, který hodnotil spokojenost s primátory 12 krajských měst, byli zařazeni i primátor hl. města Prahy a primátor největšího města Středočeského kraje Kladna. Středočeský kraj totiž nemá krajské město, jelikož jeho úřady sídlí v Praze, které rovněž není krajským městem, neboť je městem hlavním.
Druhým nejlépe hodnoceným primátorem je nejvyšší představitel největšího města Středočeského kraje Kladna Dan Jiránek, s jehož činností je v souhrnu spokojeno 43,9% obyvatel Kladna.
Nad čtyřicetiprocentní hranicí spokojenosti se dále umístila primátorka Liberce Martina Rosenbergová (42,9%) a primátor Ostravy Petr Kajnar (41,5%).
Naopak na druhém konci pomyslného žebříčku oblíbenosti primátorů krajských měst, Prahy a Kladna se umístila se ziskem 27,7% kladných hlasů primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková a primátor Českých Budějovic Juraj Thoma se ziskem 26,8% kladných hlasů.
Nejhůře se pak umístil primátor hl. města Prahy Tomáš Hudeček se ziskem 24,1% kladných hlasů. Pražský primátor se pak pohybuje na spodních příčkách i v hodnocení hejtmanů.
Exkluzivní internetový průzkum společnosti SANEP byl ve dnech 23. 6. - 15. 7. 2014 proveden na reprezentativním vzorku 15.654 dotázaných ve věkové kategorii 18 - 70 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci panelu 220 tisíc registrovaných uživatelů 54.759 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem +- 1,5 procentního bodu.
Exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl zaměřen na spokojenost s činností jednotlivých primátorů 12 krajských měst, Prahy a Kladna. Výsledky průzkumu představují vždy percentuální vyjádření hlasování reprezentativního vzorku respondentů pouze v daném městě. Reprezentativní respondentní vzorek v rámci jednotlivých 9 krajských městech a Kladna činí v průměru 941 dotázaných a v Praze, Brně, Ostravě a Plzni 1.561 dotázaných.
Související
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
ANO může volit i více než třetina voličů. Uspěje maximálně sedm uskupení
průzkumy , Tomáš Hudeček , Roman Onderka
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 18 minutami
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
před 1 hodinou
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
před 2 hodinami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 3 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 3 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 4 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 4 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 5 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 5 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 6 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 7 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 7 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 8 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 9 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 9 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 10 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 11 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš oznámil ve čtvrtek v podvečer na sociálních sítích ve videozprávě, že se nevratně vzdá svého holdingu Agrofert. Tímto krokem hodlá natrvalo vyřešit svůj střet zájmů, aby mohl být jmenován předsedou vlády. Babiš zdůraznil, že voliči rozhodli o jeho osudu v nedávných volbách a že by si připadal jako zrádce, kdyby se po vítězství stáhl z politiky a zanechal hnutí ANO.
Zdroj: Libor Novák