Bookmakeři sázkových kanceláří v Česku opět spojili konec roku s vypsáním kurzů na netradiční nebo politické sázky v příštím roce. U Fortuny lze vsadit například na to, že prezident Miloš Zeman přestane kouřit (5:1), lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká vyhraje republikový šampionát v šipkách (555:1) nebo že finále fotbalové Ligy mistrů v Istanbulu bude sledovat aspoň 50.000 diváků (7:1).
Tipsport a Chance nabízejí třeba sázky na to, zda ANO vyhraje sněmovní volby (2:1) nebo že se předsedou Fotbalové asociace ČR stane předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík (33:1).
"Novoroční speciály byly pro náš tým vždy tím největším kreativním cvičením. Letos jsme jedno absolvovali na konci března. Po měsících s běloruským, nepálským nebo kostarickým fotbalem, amatérským hokejem tři na tři nebo stolním tenisem, který hrají páprdové v teplákách, jsou ty letošní vlastně takovým návratem do normálu," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se v březnu zastavily prakticky všechny fotbalové a hokejové soutěže, zrušeno bylo hokejové mistrovství světa, odloženy byly letní olympiáda nebo fotbalové Euro.
Ve sportovních sázkách má Fortuna v nabídce dále například to, že Češi vyhrají jak hokejový šampionát, tak fotbalové Euro (1800:1). Na to, že na světovém šampionátu v hokeji odehraje Jaromír Jágr alespoň jeden zápas, bookmakeři vypsali kurz 68:1. Na to, že by se Gabriela Koukalová vrátila do závodů světového poháru v biatlonu, lze sázet v kurzu 15:1. Že by napsala knihu "Úplně jiná Gabriela Koukalová", je vypsán kurz 75:1. Možnost, že by Petr Čech nastoupil v brance Chelsea v Premier League, ocenili bookmakeři kurzem 13:1.
Vzhledem k hlavnímu mediálnímu tématu letošního roku nevynechali bookmakeři ani koronavirus. "Aby covid-19 jednou provždy zmizel, na takové prohlášení Světové zdravotnické organizace (WHO) si v kontextu kurzu 50:1 budeme muset ještě počkat. Na druhou stranu situace, kdy v příštím roce alespoň v jednom dni nebude v Česku zachycen ani jeden nový případ nákazy, je s kurzem 5:1 o poznání pravděpodobnější," doplnil Hanák.
Ze společenských a politických sázek lze dále vsadit například na to, že Česko prodá Pražský hrad Rusku (2500:1), kuchař Zdeněk Pohlreich otevře vlastní restauraci v Obecním domě (9:1), padne teplotní rekord z Dobřichovic z roku 2012 (40,4 stupně, 6:1), Jan Blatný (za ANO) bude ministrem zdravotnictví i na konci příštího roku (3,5:1), předseda Pirátů Ivan Bartoš se stane předsedou vlády a ostříhá se na ježka (20:1) nebo že se premiérem stane bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (150:1).
V Tipsportu a Chanci lze nyní sázet například na to, jestli ANO vyhraje příští sněmovní volby. "Koronakrize zamávala celým politickým spektrem. I když to na jaře vypadalo, že vcelku úspěšně zvládnutá první vlna pandemie posílí důvěru ve vládu, podzim přinesl nečekaný zvrat. Od hnutí ANO se někteří voliči odvracejí," uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková. Bookmakeři věří spíše vítězství jiné strany nebo koalice (1,7:1), na výhru ANO jde 60 procent sázek.
Největšími favority na místo předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR) jsou podle bookmakerů Tipsportu a Chance internacionál Karel Poborský, bývalý generální sekretář fotbalového svazu Petr Fousek a funkcionář Rudolf Řepka (všichni 4:1). V nabídce jsou také například bývalí reprezentanti Vladimír Šmicer (15:1), Pavel Nedvěd (60:1), Petr Čech (70:1) nebo předseda představenstva týmu Slavia Praha Jaroslav Tvrdík (33:1).
Související
Sázkové kanceláří hlásí rekord. Češi prosázeli ve volbách prezidenta přes půl miliardy
Několik zmínek o sporných úpravách loterijního zákona
sázení , Miloš Zeman , Ester Ledecká , fortuna , tipsport , život , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) , Ivan Bartoš (Piráti)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Grónsko brání dvě psí spřežení, vysmívá se Trump. Pořádně se plete
před 1 hodinou
NATO v reakci na zvyšující se aktivitu Ruska a Číny v polárních oblastech řeší bezpečnost v Arktidě
před 2 hodinami
Jsme připraveni na válku, odpovíme drtivou silou, vzkazuje Írán Trumpovi
před 3 hodinami
Turek na ministerstvu usedne. Stal se vládním zmocněncem pro Green Deal
před 4 hodinami
Le Penová bojuje o kandidaturu. Soud rozhodne, jestli se může stát prezidentkou
před 5 hodinami
Předpověď počasí se naplní. Meteorologové varují před ledovkou, bude silná
před 5 hodinami
Motoristé řeší, kam s Turkem. Možná pro něj našli místo
před 6 hodinami
Vězněn bez soudu, mučen od CIA. Údajný terorista dostal tučné odškodné, na svobodu ho přesto nepustili
před 7 hodinami
Kuba jako další Trumpův cíl? Pohrozil jí kompletním zastavením dodávek ropy
před 8 hodinami
Britové vyvinou pro Ukrajinu balistickou střelu. Nightfall bude zasahovat cíle hluboko v Rusku
před 8 hodinami
Vojenský zásah není jedinou možností. Jaké kroky USA zvažují v Íránu?
před 9 hodinami
Protesty v Íránu mají stovky mrtvých, Trump zvažuje vojenský zásah
před 10 hodinami
OBRAZEM: Pohádková Praha pod sněhem. Východ slunce, běžky na Karlově mostě i bruslení ve Stromovce
před 11 hodinami
Předpověď slibuje teplejší zimní počasí i problémy kvůli ledovce
včera
Loučil se i Biden. V USA pohřbili předčasně zesnulou vnučku Kennedyho
včera
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
včera
Fiala z SPD znovu zpochybnil ruskou odpovědnost za Vrbětice
Aktualizováno včera
Záchrana, jaká nemá v Česku obdoby. Zraněný muž je konečně venku z jeskyně
včera
Trump už si brousí zuby i na Kubu. Dohodněte se, než bude pozdě, vzkázal
včera
Vlaky v Praze zastavila tragická nehoda. Žena srážku nepřežila
Tragédie zastavila v neděli železniční provoz na jedné z vytížených tratí na území hlavního města. Žena nepřežila srážku s vlakem, ze kterého muselo být evakuováno přes sto lidí. Případem se zabývá policie.
Zdroj: Jan Hrabě