Češi omezili nájezdy do turistických oblastí, policie hlídala nošení roušek v Moravském krasu

Lidé omezili nájezdy do turistických oblastí, středočeští policisté dnes nemuseli kvůli shlukování většího počtu lidí zasahovat. Kontroly vládních nařízení kvůli covid-19 stále pokračují, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Eva Hašlová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

"Nemáme nikde hlášenou žádnou větší koncentraci lidí," uvedla Hašlová. Podle ní policisté hlídají dodržování nařízení jako jsou zákaz shlukování na veřejně dostupných místech nebo povinnost nošení roušky průběžně, nejedná se jen o víkendovou akci. Zajištěný je i dohled na silnicích.

Podle starostky Srbska na Berounsku Svatavy Biskupové turisté dnes respektovali výzvu obce, která je v turisticky vyhledávané lokalitě, aby po dobu nouzového stavu místo nenavštěvovali. V celé obci byl zaveden zákaz stání. Podle vedení se tak místní chrání před nákazou koronavirem. "Dneska tady skoro nikdo není," uvedla starostka s tím, že se na návštěvníky obec těší, až pominou speciální opatření.

Také Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku uzavřelo parkoviště u turistických cílů v okolí města. Minulý víkend region zaplavili turisté. "Mnozí návštěvníci dorazili z Prahy i vzdálenějších míst. Na parkovištích se popíjelo pivo u stánků, na turistických stezkách se potkávaly skupiny lidí, mnozí vůbec neměli roušky. U Valečova si jedna skupina dokonce založila táborák," popsal starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště).

Středočeští policisté od vyhlášení nouzového stavu zkontrolovali přes 53.000 lidí a podniků. "V převážné většině řešili policisté nedodržování vládních nařízení vysvětlováním a domluvou, nicméně ve více než třech stovkách případů přistoupili k zaslání těchto porušení k řešení příslušně správním orgánům," informovala středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Dodržování vládních nařízení o nošení roušek a shlukování maximálně dvou lidí s výjimkou rodin kontrolovali dnes policisté na oblíbených turistických místech v Jihomoravském kraji. Prohlédli například okolí Brněnské přehrady, Moravského krasu nebo Lednicko-valtického areálu, řekl ČTK policejní mluvčí David Chaloupka. Podle něj lidé nařízení dodržují, policisté řešili pouze pár jednotlivců napomenutím.

Vláda zavedla opatření kvůli šíření nákazy koronavirem. "Možná i počasí se podepsalo na tom, že se neopakovalo to co v uplynulých víkendech, kdy si lidé dělali u přehrady pikniky a procházely se kolem davy lidí," uvedl Chaloupka. Podle něj bylo u přehrady několik párů s rouškami na ústech. Zatímco uplynulé víkendy bylo teplo, v posledních dnech se v noci dostaly teploty na jižní Moravě i pod nulu.

Policisté po celém kraji zkontrolovali několik míst. Mezi ně patří kromě Brněnské přehrady, Moravského krasu a Lednicko-valtického areálu také přehrada Palava na okraji Blanska nebo Slovanské hradiště v Mikulčicích na Hodonínsku. Na všech místech byla podle Chaloupky situace obdobná, procházelo se pouze několik lidí s rouškami, jen u několika jednotlivců museli policisté přistoupit k napomenutí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milion chvilek chystá na 9. června protestní pochod v Praze

28.05.2020 22:07 Spolek Milion chvilek uspořádá 9. června v Praze protestní pochod ze Staroměstského náměstí k úřadu…

Většina neziskovek bude mít problém zajistit dál služby

28.05.2020 17:52 Většina neziskových organizací v Česku bude mít v příštím půlroce kvůli koronavirové krizi problém…

Jeden z mobilních operátorů má výpadek. Týká se volání, internetu i TV

28.05.2020 16:53 Aktualizováno Společnost Vodafone se dnes odpoledne potýká s výpadky, které se týkají telefonních hovorů,…

Smartwings obnoví lety do Středomoří, ČSA zavedou novou linku do Londýna

28.05.2020 15:57 České aerolinky plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Smartwings spustí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy