Česko má přes 1000 nakažených koronavirem, několik pacientů ve vážném stavu

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku překročil tisícovou hranici, k dnešnímu ránu je nakažených 1047. První tři případy onemocnění COVID-19 se objevily před třemi týdny - v neděli 1. března. Během soboty přibylo 158 nových případů. Z nemoci se doposud vyléčilo šest pacientů, několik jich ale leží v nemocnicích ve velmi vážném stavu, nikdo onemocnění COVID-19 nepodlehl.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

Testů bylo dosud provedeno 15.584, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Největší denní nárůst od vypuknutí epidemie COVID-19 zaznamenalo Česko ve čtvrtek, kdy přibylo 205 případů nákazy, v pátek počet nakažených stoupl o 124. V zemi platí nouzový stav, výrazné omezení volného pohybu a cestování a další nebývale restriktivní opatření, která mají zabránit šíření nákazy.

Nejvíce infikovaných je v Praze, následuje Středočeský kraj, nejméně případů hlásí Kraj Vysočina a Liberecký kraj. Mezi nakaženými převládají muži. Zhruba dvě třetiny nemocných se nakazily v Česku.

Z nákazy koronavirem se zatím vyléčilo šest lidí. Vyléčení prvních tří lidí z Děčína oznámili lékaři v pondělí, v pátek se uzdravila žena z Frýdku-Místku. V sobotu řady uzdravených rozšířila studentka z Ekvádoru, která byla jako jedna z prvních pacientů hospitalizovaná v Nemocnici na Bulovce, a také žena z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Nemocnice označují za vyléčené ty, kteří prošli podruhé testem, který potvrdí jejich bezinfekčnost.

V Praze a Brně leží několik pacientů ve vážném stavu.

Nemocnice Na Bulovce v sobotu uvedla, že pět jejích pacientů vyžaduje intenzivní péči, jsou na ventilačních přístrojích. Na přístroji na mimotělní oběh je pacient s nemocí COVID-19 umístěný ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, pro kterého americká firma Gilead schválila nasazení experimentálního léku remdesivir.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně má na anesteziologicko resuscitační klinice tři nakažené pacienty, všichni jsou napojeni na plicní ventilaci a jejich stav je podle mluvčí nemocnice velmi vážný.

Stát momentálně kromě ochranných prostředků nakupuje v Číně pro boj s epidemií koronaviru i stovky plicních ventilátorů, které pomáhají s dýcháním při těžkém zápalu plic. Nemocnice chystají pro těžce nemocné také ventilovaná lůžka či kyslíkovou terapii.

Loading...
Vstupte do diskuze (45)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje…

05.04.2020 14:20 Chtějí ochránit zákazníky i ulevit obchodníkům s potravinami. Zakladatel online supermarketu Rohlík…

ANKETA: Nestíháme, poptávka je větší než před Vánocemi, shodují se…

05.04.2020 13:30 Nestíhají. Takový frmol nezažívají ani v předvánočním období. Dovozci potravin, které si klienti…

Kamion uvízl na přejezdu v Tlumačově, řidiči hrozí až osm let

05.04.2020 11:58 Na železničním přejezdu v Tlumačově na Zlínsku uvázl kamion mezi závorami, a to ve chvíli, kdy…

Při túře s rodinou v Jeseníkách zkolaboval muž, resuscitace byla marná

05.04.2020 11:48 V Jeseníkách v sobotu odpoledne zemřel muž, který vyrazil s rodinou ha túru a znenadání zkolaboval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy