Cestování bez roušky přišlo ženu draho. Drahám má zaplatit téměř 5 tisíc

Ve vlaku Českých drah do Brna došlo v těchto dnech k zajímavému incidentu. Kvůli cestující, která si odmítla nasadit roušku, stroj neplánovaně zastavil. Žena má kvůli tomu zaplatit pokutu ve výši téměř 5 tisíc korun.

Cestující zveřejnila na sociální síti doklad o pokutě.
doporučujeme

V jedné z facebookových skupin se o čerstvý zážitek z vlaku podělila jistá Martina. „Jela jsem bez roušky a kupovali si u asi třicetiletého průvodčího lístek. Začal mít řeči, že jsem bez roušky. Sdělila jsem mu, že mám astma a rouška mi způsobuje značné zdravotní problémy a apnoe. Chvíli jsme debatovali, že mě může vykázat z vlaku, zavolat policajty a že on by ji také raději neměl, že nosit ji nemusí jen děti a s diagnózou na hlavu,“ uvedla.

Vlak na cestě z Židlochovic do Brna následně zastavil v Modřicích, kde dlouho stál. Do vlaku následně nastoupili dva městští a dva státní policisté. „Vystoupila jsem z vlaku, jeden státní mi řekl, že jsem porušila zákon. Ohradila jsem se, že zákon jsem rozhodně neporušila, že pan premiér řekl v televizi, že nošení roušek není povinné, ale dobrovolné,“ konstatovala cestující.

„Jasně jsem sdělila, že mi (rouška) způsobuje zdravotní problémy a to, že je průvodčí zavolal a zdržel tím vlak o 20 minut, je jeho rozhodnutí,“ dodala žena v prvním příspěvku s tím, že od průvodčího dostala za neoprávněné zastavení vlaku a osmnáctiminutové zdržení pokutu ve výši 4600 korun.

Později zveřejnila v jiné skupině ještě další příspěvek, kterým doložila pravdivost svých tvrzení. Doprovodila jej fotografií dokladu o udělení pokuty ve zmíněné výši, na snímku je dokonce uvedeno její jméno.

„Byla ke mně směřována prosba o doložení mnou zveřejněného příběhu o pokutě za roušku ve vlaku, kdy na mě průvodčí zavolal policii a následně naúčtoval pokutu za neoprávněné zastavení vlaku. Je prý hodně těch, co tomu nechtějí věřit. Nedivím se, ani já bych nevěřila,“ dodala paní Martina.

Smluvní přepravní podmínky Českých drah opravdu hovoří o tom, že pokud cestující způsobí mimořádné zastavení nebo zdržení vlaku, které nebylo předem povoleno, zaplatí každý, kdo zpoždění způsobil nebo zavinil, přirážku 1000 korun. Za každou minutu zpoždění pak zmíněná cestující zaplatila dalších 200 korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Doručovatelka upozornila na nehygienické roušky, pošta jí vyhodila. Údajně…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Upozornila na šlendrián a tvrdě za to zaplatila. Doručovatelka České pošty z pobočky v Mníšku pod…

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Stát by lidem na kurzarbeitu platil 70 procent čistého, vyplývá z návrhu

18.09.2020 16:29 Stát by měl lidem na kurzarbeitu platit 70 procent čistého, ale nejvýš celostátní průměrnou mzdu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama